yves

Jak mam ukoncit neschopenku,kdyz moje doktorka je na dovolene a ja potrebuji jit do prace.

Nejlepší odpověď
standa

Každý doktor musí být v době své nepřítomnosti (dovolená, nemoc…) zastupitelný jiným doktorem, který bude mít přístup do dokumentace dotyčného pacienta a tudíž pak musí být schopen odpovědně ukončit, případně neukončit dočasnou pracovní neschopnost, byť vystavenou jiným lékařem.

Pokud váš lékařka nemá ustanoven žádný zástup a vy hodláte nastoupit do práce bez řádného ukončení neschopenky, tak o této situaci informujte OSSZ (abyste měla alibi pro případnou kontrolu ze strany sociálky) a vyžádejte si stanovisko jak postupovat.

Další odpovědi
anonym

Klidně můžeš jít do práce. Schopenku ti vystaví zpětně.