Miroslavst

Jak mám udělat, aby se to točilo, když se osička netočí?

Poradíte mi?
Jak mám udělat, aby se to točilo, když se osička netočí?
No tak jinak, ale určitě jste to všichni pochopili ne?
Mám vrtuli, z ní vede osička, ale ta stojí. Za tu osičku mám tu vrtuli uchycenou.
Jediné, co mě napadá, je že bych tu osičku co vede do vrtule v této vrtuli připevnil a uložil ji do ložiska.
Máte nějaký jiný nápad?
Klíňák si myslím bude zbržďovat.

Odpovědi
Hudler

Pořád tomu nějak nerozumím. Že jde o větrnou elektrárnu jsem zjistil až po třetí přečtení. Ještě by mě zajímalo, co jsou osička a klíňák.
Jestli je osička hřídel, tak pak už trošku chápu, ale nechápu, proč by hřídel měla roztáčet lopatky vrtule, když se jedná o větrnou elektrárnu. Dále budu předpokládat, že klíňák je klínový řemen, ale to už mi vůbec nedává smysl.

rybíz

Také jsem to možná přesně nepochopil, ale co jsem pochopil tak asi bude nejlepší to ložisko.