Džanička

Jak mám svému 3,5 letému synovi zvýšit imunitu?

Je pořád nemocný, už 2 roky trpí na laringitidu, teď byl dva měsíce nemocný, a doktorka řekla že má zůstat minimálně do konce roku ze školky doma, aby se mu zvýšila imunita. Jenže on mi pořád pokašlává, před týdnem jsme se vrátily z nemocnice, a já už nevím co bych mu na posílení měla dát. Zkusila jsem už docela dost přípravků, např. Marťánci s Imunactivem (to už bere skoro rok), Preventan Junior, multi-sanostol sirup, ale pořád není úplně zdráv. Poradíte mi? Máte někdo s něčím dobrou zkušenost?
Ještě doplním, že mi nechce nic jíst, žádné ovoce, zeleninu, maso, proto do něj nedostanu žádné přírodní vitamíny.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

to ovoce a vlastně přírodní strava nenahradí v žádném případě ta umělá. Nejsem lékař a ani imunolog, ale viděl bych podstatu problému v tomto. Jen doplňky nestačí.
Prostě syna nějak přesvědčit popř. donutit, aby to ovoce, maso a jiné jedl.

Další odpovědi
panenka

Snad ti pomůže tento článek o imunitě děti Džaničko přeji tvému chlapečkovi aby se ti brzy uzdravil

Zdroj: http://www.no­vyvek.cz/index­.php?sekce=ma­minka&pg=clanek&id=905

Losos

Přesně jak píše Miroslavst, tak to téměř jistě bude, o tom není pochyb. Pokud dítě odmítá tak zásadní potrviny a zdroje snad všeho, co tělo potřebuje, nemůže to ani v pořádku být. Proto radím nehledejte nějaké umělé přípravky, které by Vašemu synkovi pomohli nahradit ty přírodní, které odmítá. Naopak, ukažte mu, že ty přírodní, jsou mnohem lepší, chutnější a v neposlední řadě pro něj to nejlepší, co může dostat. Připravte mu je tak, aby mu to třeba ani nepřišlo a aby si na to pomalu zvykal. V případě, že to bude dále odmítat, tak bude opravdu nejspíš nutné mu to vnutit, nedá se nic dělat, ale bez tak důležitých zdrojů vitámínu a podpůrných látek, nemůže kor dítě být.

Terryle

Jo, tak to je fakt těžký. Přidám pohled z „tý druhý strany“ – já jako dítě ovoce a zeleninu taky nenáviděla a z většiny mi bylo na zvracení, prostě jsem za to nemohla :o/ a nemusím je ani dneska, ale většinou to do sebe narvu, protože vím, že bych měla. Ale dítě to takhle prostě brát nedokáže.

Není aspoň jeden druh, který by měl rád, nebo ho aspoň snesl? Jahody, maliny, borůvky, třešně? Ty děti mívají rády – dobře se jí a mají příjemnou chuť… jahody v létě namrazit, pak mu je dělat třeba se šlehačkou nebo s mlékem. Nebo borůvky – mohlo by se mu líbit, že pak má modrou pusu :o)

Jo – a džusy, vyrobený z ovoce. Ale na ty pozor, kazej dětský zoubky, jsou hodně náchylný na kombinaci kyselin a cukrů. To ono vlastně ovoce celkově. Takže když vypije džus nebo něco sní, je dobře mu za nějakou dobu dát nějakou dětskou ústní vodičku, ať si s ní propláchne pusu – jinak mu z ovoce a džusů „povolí“ sklovina, čištěním kartáčkem se poškrábe a zoubky se budou kazit.

Držím pěsti, ať to nějak zvládnete. Vcelku dobře si pamatuju na vlastní dětství a bylo to něco podobnýho. Bývala jsem nemocná a oni ne aby mi dali pokoj, ale navíc do mě ještě cpali ty odporný mandarinky a pomeranče. Utrpení.

Ještě mě napadá: pokud není vyloženě necmoný, nenechávat ho sedět doma (ale ani neposílat do školky). Brát ven, ať se vyblbne, vyběhá, hraje si v normální „zdravý“ přiměřený špíně. Ze začátku budete hrozně nervózní, že bude zase nemocnej… ale jinak to myslím nejde. Ideální by možná bylo poslat ho k nějaké babičce nebo tetičce na pár dní „na prázdniny“ na venkov, kdyby byla taková možnost…
Čím víc bude doma v čistým a sterilním prostředí, tím víc s ním pak cokoli zamává.

novaklen

Já bych řekla, že asi nejlepší je pokusit se ho donutit jíst více ovoce a zeleniny. Zvlášť v tomto období je to prostě důležité. Jinak ale dnes existují přímo i doplňky na posílení imunity u dětí. Je jich opravdu spousta, stačí si jen vybrat. Třeba tady https://zivota­vyziva.cz/posi­leni-imunity-u-deti/ můžeš najít pár tipů. :)