Jak mám stanovit cenu obyklou za pronájem nebytových prostor ?

Nikdo mi nedokáže poradit jak mám stanovit cenu obvyklou za pronájem nebytových prostor?
Musí být co nejnižší, ale ne příliš nízká, tak aby ji mohl akceptovat fin. úřad jako správnou.
Tyto prostory budeme pronajímat v rámci rodiny.

Odpovědi
kazisvět

Doporučuji využít server reality.cz nebo sreality.cz. Vyhledejte si tam nabídky, které odpovídají lokalitou, velikostí, charakterem a kvalitou prostorům, které si chcete v rámci rodiny pronajímat. Alespoň dvě nabídky si vytiskněte pro případ, že by chtěl v budoucnu finanční úřad prokazovat, jak jste stanovili cenu. Cenu zvolte tak, aby odpovídala uvedeným nabídkám.
Pokud chcete mít uplný klid, požádejte o stanovení obvyklé ceny znalce, ale mně to připadne zbytečné, protože zaplatíte navíc několik tisíc Kč za znalečné.