Jak mám spravně nastavyt asociace typu souboru u programu na pc??

Smazali se mi všechny asociace typu souboru. Takže mi nejde otevřítžadny program. Vym kde se to nastavuje Nastroje/Možnost složka/Typ souboru. Zde jsem skoušel najit aplikace kterou by šli otevří všechny program npř. alpikaci HTML (připona HTA), klik jsem na to dal jsem upřesnít a ok. Pořed žadny program nešel otevřít . Klik jsem na změnit (nad „upřesnit“)a naskočila mi tabulka se programi kterymy mám napoše a jeden sem vybral, dal ok požad nic nešlo otevřít. Jednou se mi podařilo to nastavit tak že šel otevřít jeden program.Jak to mám nastavit aby mi každy program jel ?? navod Chci nastavit tyto programy:ICQ,Deamot t.l. ,Elma,M.Word, I. Explorer a další.
mám-Windows XP

Nejlepší odpověď
Hlada

Tento dotaz tu byl už mnohokrát, tekže se odpověď dá najít pomocí vyhledávání. Jen stručně.
Jestli jde o víc typů souborů, půjde o nějakou chybu systému a řešením je bod obnovení, najít příčinu chyby, v krajním případě přeinstalace.
Jestli jde o nový, neznámý typ, tak se dá nastavit v XP asociace ručně: Průzkumník > Nástroje/Možnosti složky/Typy souborů/Změnit/O­tevřít v programu, kde je možné zaškrtnout checkbox K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program.

Další odpovědi
kenyrts

Výchozí nastavení programů
Druhou možností, jak spárovat konkrétní programy s nějakou činností, je použití nástroje Přístup a výchozí nastavení programů. Najdete jej buď přímo v nabídce Start, nebo po otevření Ovládacích panelů, spuštění pomůcky Přidat nebo odebrat programy a přepnutí na režim Přístup a výchozí nastavení programů. Přepněte se na volbu Vlastní, šipkou napravo ji rozklepněte a upravte, pro které činnosti se použije ten který program.
více zde:

Zdroj: http://extrawin­dows.cnews.cz/nas­taveni-vychozich-programu-ve-windows-xp-vista