DusanOrlik

Jak mám správně anglicky napsat: Ona hodně čte?

Ona hodně čte.Nevím to určitě-ale myslím si že: She´s many read.Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
bohunka1

Já bych napsala: She reads a lot. Ve třetí osobě v prostém čase musí být u slovesa koncovka: s . read-reads Když tam máš She is, tak by to byl průběhový čas a sloveso by bylo reading.

Další odpovědi
Luki

Já jsem s angličtinou ve válce 🙂 , takže mojí odpověď neber moc vážně, ale myslím, že „many“ ani „lot“ se tam moc nehodí. To by tam bylo, kdyby četla třeba hodně knih „… lot of books“

Já osobně bych tam dal spíš „much“.

A to „She's …“ bych bral jako „She has … " – předpřítomný čas se slovesem v minulém tvaru (u slovesa "read“ je to zase „read“).

Takže celkově bych to přeložil jako:
„She has read much“ nebo zkráceně „She's read much“.

Ale jak říkám, jsem na angličtinu trotl…

zden28

Je-li to věta oznamovací, tak : She reads much / a lot (obvykle, stále – čas přít. prostý ); otázka: Does she read [ríd] much / a lot? — She has read [red] much / a lot (to this day)-(=perfektum, čas předpřít. prostý) – Hodně přečetla (dodnes; nesprávně česky: Má hodně přečteno). — She is reading (just now) – Ona (právě teď) čte (=čas přít. průběh.; děj probíhá teď). — … a lot – je hovorové; much je asi vhodnější (obojí lze). — Pozor: Many (+ books, magazines) – vždy musí následovat, co čte (v mn.čís.).