DrMcSpek

Jak mám spočítat tento příklad ?

Pro kladná reálná čísla a, b, c, d platí a + b = c + d, ad = bc, ac + bd = 1. Jakou největší hodnotu může mít součet a + b + c + d? Děkuji.

Odpovědi
Quimby

Hezký příklad, tak akorát pro matematickou olympiádu, nemyslíš?

Kelt

Máš 3 rovnice a 4 neznámé, ale ty si můžeš z těchto rovnic jednu vyjádřit a dosadit do dalších rovnic, Možná to bude trochu složitější, ale snad umíš upravovat algebraické výrazy a ty mají platnost, jen za určitých podmínek.