Skinn3r

Jak mam rozumět vývoji našeho těla ?

Od spojení spermie a vajíčka se začnou dělit jedna po druhý samostatně buňky podle vzorce kterej je uloženej v DNA a v tu chvily kdyz se vyvine mozek a nervovej system převezme nad všema jednotlivejma buňkama velení a ty ho začnou poslouchat , ale do ty doby to je jen směska jednotlivej buněk bez nějakyho účelu ?

Nejlepší odpověď
www

Ve své podstatě to tak nějak je. Více v odkazu
Doplňuji:
Nevím, jestli je v tom odkazu úplně vše (mobil), ale je to tak, že ty „počáteční“ buňky se mohou vyvinout téměř v jakýkoliv orgán. Buňka „pozdější“, třeba z jater, jen zase v jaterní tkáň.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Embryo­nální_vývoj_člo­věka

Další odpovědi
mojitek

a zajímavé je,že do určitého stádia vývoje jsme na tom o něco hůře nežli kukuřice,co se složitosti genové struktury/informací týče…a od určité fáze ,z ničeho nic-bum-a je to úplně jinak…
pizlicka : …a kdo je ten stvořitel?…toť právě otázka… 😉
Doplňuji:
Také si myslím,že je za tím inteligentní bytost,pizlicko. Ovšem silně pochybuju že jde o „boha“ jako takového- „jediného“ , určitě ne „všemohoucího“, zcela zajisté ne „milosrdného“. Stačí odlepit oči od bible a prostudovat si i jiné knihy které jsou mnohem obsáhlejší/starší nebo prostudovat si to co se už staletí předává z generace na generaci, z otce na syna v různých národech a kmenech.Nikdy nejde jen o jednoho jediného „boha“-to jen v bibli.Pročpak?„Vše­vědoucí "bůh který se už tolikrát spletl?A "všudypřítomný“ bůh který přichází za hromů a blesků? 🙂 Upřímně řečeno,bible byla několikrát přetvořena k „obrazu svému“ drahé církve,navíc bible šla po staletí z překladu do překladu, takže původní text se lze jen -domnívat. Svět s hrajícími si koťátky je milý,ovšem v tom samém světě se vraždí i mimina,děti které nic neprovedly…to asi „bůh“ nebude tak milostivý.Nebo to bude všechno úplně jinak,co myslíš?

pizlicka

vse ma svuj ucel.kdyz vyrobce vyrobi krasnou vázu,take ma nejdrive hroudu neceho neurciteho.ale myslenka tam je-vytvorit dílo.stejne je to s clovekem.za tou vazou stoji tvurce,za clevekem stvoritel.
Doplňuji:
to co pises mojitku,nedava ti to samo odpoved,ze za tim vsim musi byt inteligentni bytost,ktera nas vytvorila?ptas se,kdo je Buh?podivej se kolem sebe-od kvetin,po hrava kotátka,po vesmír,ktery vzbuzuje bázen,a premyslej,jaky je.v jeho dilech se zrcadli jeho vlastnosti.dal nam take knihu bibli,aby jsme jej poznali,kdo je,co po nas chce.......rada zní-zacni zkoumat bibli,najdes v ni odpovedi,ktere hledas.

pizlicka

mojitku,souhlasim s tebou,ze to´,co se deje,nevypovida o laskyplnem stvoriteli.ale bible jasne rika,ze svet lezi v moci toho nicemneho.zamysli se-muze stvoritel,ktery vytvoril tak uzasna dila,si je vzapeti chtit znicit???kdyz dite bude krast,muze za to jeho otec?dite se nerodi zlodejem,ale zlodej se z nej stane.to,ze lide pachaji takove hrozne veci,myslis,ze za to muze stvoritel?stvoril nas dokonale,se svobodnou vuli,to,jak svobodne vule zneuzivame,neni chyba v bohu.bible je jedna z nejstarsich knih.mas pravdu,ze si z ni cirkve berou jen to,co se jim hodi a vytvareji sve vlastni nauky a tradice.pravda je tak jednoducha,ale oni uci veci nepodstatne,aby lide skutecnou pravdu a bozi zamer nepoznali.valceni ve jmenu boha,o tom urcite bible nepise.v tom rozporu s tebou souhlasim.

mojitek

Právěže jsem se často zamýšlel a přijde mi to celé o tom"všemohoucímu" bohu (jako takovému z bible) nějak vymyšlené a dost poupravené aby „ovečky“ nemohli nic namítat a ptát se dál.Mimoto „vševědoucí“ už několikrát zničil to co sám vytvořil… Divné.Pokud se děje dobro-může za to milosrdný bůh,ale pokud se děje něco špatného-pak za to mohou lidé..Jak výmluvné 🙂 Zkus si přečíst Mahabharatu ,Popol vuh (alespoň část) nebo jiné geneze a možná že si utvoříš víc nestranný názor. Já toho přečetl dost a bible-promiň- se mi zdá nejvíc uměle přetvořena pozdějšími generacemi/vy­počítavou církví . Původní texty -kdyby se někdy někde objevily-to by byl poprask 😉

pizlicka

bible jako takova,je verohodna a prava.nemichej tam ty odnože,a vytažky z bible.o tech ja vim,a souhlasim s tebou.ale rekni,ktera kniha se ze vsech knih zachovala,i kdyz pokusy o opakovane zniceni tu byly.ano,je to bible.co buh znici,co sam vytvoril?

mojitek

hodně informací církev zatajuje.Ale jaké překvapení ,že?

mojitek

mno,já nemyslím nějaké odnože,pizlicko-já myslím právě ty texty přímo v bibly.Nejsou originální,jsou různě poupravované a různými překlady za ta léta dost zdeformované a dost zavádějící.Texty byly přetvořeny tzv. k obrazu svému..něco se vypustilo…na něco nemohl být z tech.důvodů použit správný překlad, tak se to doplnilo něčím jiným-třeba v dobrém úmyslu-ale v celku to pak dává úplně jiný smysl…pak se z toho udělala…bible.Bible jako taková není příliš stará,je tvořena ze starých textů-a ty já mám na mysli. Zkus si přečíst tu Mahabharatu,Popol vuh,a až pak suď…

pizlicka

mojitku,nezlob me:-)vezmi si ruzne preklady bible,trebas tu novejsi a kralickou,ta je psana starocestinou a jsou dost let od sebe.kdyz je porovnas,zjistis,ze smysl je uplne stejny,myslim podstata veci v bibli,jak v nové,tak v kralicke.

mojitek

ty jsi me nepochopila,piz­licko nebo jsem to proste jenom blbe napsal.Bible jako kniha-ano-o tom se nepřu.Jde právě o samotné texty než z nich byla utvořena samotná bible.Ty texty jsou mnohem mnohem starší…pak platí to výše uvedoné co jsem psal. Malý dotaz: četla jsi tu zmiňovanou Mahabharatu nebo Popol Vuh? To je zajímavé počtení.Ono zajímavé počtení je i Kabala nebo ústně předávané „kterak byl stvořen svět“ různých (třeba) kmenů z různých/odlišných koutů světa.Ve zkratce- vše nápadně podobné-jen na pár maličkostí-ne „bůh“(j.č) ,ale „bozi“(mn.č) kteří byli zcela hmotného charakteru.Dej si čas a prostuduj část těchto věcí.Pak si přečti Bibly a třeba pochopíš co a hlavně „proč“ to bylo ve zmiňovaných textech v Bibly „poupraveno“ …pizličko.

pizlicka

me zajima skutecna pravda,mojitku.a pravda je jednoducha.jedina bible je sice psana lidmi,ale inspirovana bohem.biblicke predpovedi,ktere se plni,z vedeckeho hlediska je presna,atd.

mojitek

ano,to co je napsano v bibly-člověk stvořen „bohem“… potopa a vše… si myslím že se skutečně stalo,žádná utopie.O stvoření člověka „bohY“,potopě atd se dočteš úplně všude,právě. .Bible popisuje- jediného-všudypřítomného-neomylného-boha…Bible si protiřečí,ten „bůh“ ?se musí objevovat jen na určitém místě?,za hřmotu,blesků…?proč­pak?musí xxx krát zničit to co vytvořil..nepočítal neomylný,že se jeho „božský výtvor-plémě"bude chovat tak a tak-?tohle ale přeci nedělá někdo kdo je neomylný,natož "bůh“..?Já se tedy nechci dohadovat,ale nebylo to všechno tak trošku jinak s tím"bohem"? 😉 A ano,vše ukáže čas,to jsem si jist.

pizlicka

p.s.abychom to uzavreli-cas ukaze,mojitku,jak to doopravdy je.nejde o to,abych se s tebou prela a bojovala o tom,kdo ma pravdu.CAS OPRAVDU UKAZE.