sesednizkola

Jak mam rozumet odpovedi serveru bezplatnaprav­niporadna.cz?

Tazatel se pta, jak zistit jestli nema zapis v registru dluzniku.. Uplne v klidu oficialni odpoved at koukne na cerd.cz, o cemz kazdy vi, ze se jedna o podvod. Od te doby beru cely web jako nesmysl a docela me to mrzi. Sluzba tohoto typu mi byla docela sympaticka. Co si m tomto webu myslite vy? www.bezplatna­pravniporadna­.cz/online-zdarma/dluhy-a-zavazky/12278-jak-zjistit-ve-kterem-registru-dluzniku-jsem-evidovan-zapsan.html . Doporučuji přečíst komentáře, to jsou opravdu perly.

Nejlepší odpověď
gecco

No – já nevím…
Já si ´rozumnou´ odpověď našel…
😉
V pořadí BRKI, NRKI, SOLUS – jsou reálné registry dlužníků, které daty zásobují přímo ´věřitelské´ instituce (viz weby).
CERD z těchto rejstříků čerpá veřejně dostupné informace a pokouší se je zpeněžit (jo – tohle jsou ´podvodníci´).
CRU – nemá s občany nic společného (netuším, proč jej odpovídající do odpovědi zahrnul).
BPX – neznám tuto společnost, ale osobně bych ji zařadil po bok CERD.
___
A jo – pokud je něco zdarma – očekáváš profesionální rady, za které se jinak platí???
…„nechci slevu zadarmo“…
😉

Další odpovědi
zzzlatokopka

Už jsem na ni několikrát natrefila, je to podvod:-(( žádná poradna to není:-(((

ivzez

Jak máte odpovědi rozumět? Jednoduše:
Autor odpovědi si pořádně nepřečetl otázku a odpověděl povrchně.

(Všiml jste si, že právníci jsou vyjmenováni jen v bočním sloupci a
na stránce „Kontakt“, ale pod odpovědí jsem podpis neviděla)?

————
Odpověď v odkazu mi přijde „zvláštní“.

Má-li tazatelka podezření na zneužití dokladů, měla by místo
hledání dluhů v rejstřících dlužníků podat trestní oznámení…
Navíc tam s výjimkou Solusu nezmiňují žádný solidní registr
(BRKI a NRKI uvádí Gecco zde; v odpvědi v „poradně“ nejsou).

———
Odpovědi hledejte jinde.

Na odkazované poradně je sice spousta otázek (často opakovaných jen
s pozměněným nadpisem) i odpovědí, ale najít tam kvalitní opověď je umění (narazila jsem na řadu neúplných a nepřesných odpovědí).

Problém vidím v tom, že by mělo jít o odpovědi právníků
(, což se mi vzhledem ke kvalitě a „relevanci“ moc nezdá).

  • ————

Poznámka:

Pokud už hledáte odpovědi v různých poradnách, všímejte si vždy data zveřejnění. Od roku 2010 se toho mění tolik, že odpověď z roku 2012 nebo 2013 už v roce 2015 nemusí platit.

Luxx

kdysi jsem jim, coby věřitel, psala o radu ohledně mé pohledávky
odpověď byla něco jako: to je moc složité, do toho nejdem :)

tak na jejich odpovědi asi není radno moc spoléhat

Hlada

Myslím, že tomu webu rozumím. Na titulní stránce mají vybranou reklamní otázku s odpovědí, ke které je pak uživatelský komentář. Odpovědi v komentáři nemají žádnou hodnotu. V této konkrétní odpovědi není jen doporučení na cedr.cz. Myslím, že otázka byla odpovězena dobře.
Osobně mám s touto poradnou dobré zkušenosti. Několikrát jsem je žádal o radu a vždycky mi poradili dobře a to téměř obratem. Za drobný příspěvek je možné získat přednostní odpověď. Pro jednoduché posouzení problému je to nejrychlejší a nejlevnější služba.