kikinka2210

jak mám rodiče přemluvit?

Chci mít míslo brýlí kontaktní čočky ale rodiče říkají že jsou ddrahý.Jak je mám přemluvit?
Doplňuji:
Je mi 12 let.Kapesné nedostávám :(

Nejlepší odpověď
kropitko

Vysvětli jim, že to drahé není, hlavně je to pro tebe praktičtější. Manžel dá za měsíc za kontaktní čočky cca 500,–kč
Ať vezmou v potaz, že brýle budeš ztrácet, rozbíjet, věčně někde zapomínat apod,,,,
Doplňuji:
Nevím jakou vadu máš, jestli jsou kontaktní čočky pro tebe řešením, ale najdi si pár odborných článků a dej je rodičům přečíst. Dále bych doporučila, aby jste spolu z rodiči zjistili,jestli se tvoje oční choroba nedá v budoucnosti operovat(ve 12 asi ne), to by tvůj problém mohlo na čas úplně vyřešit. Jinak když rodiče nepoleví,tak se tím netrap,,dokonce i brýle jsou někdy sexy.

Další odpovědi
kiky

Tak,vánoce sou skoro za dveřmi tak řekni rodičům že to je to jedinné co by sis přála na ježíška.A myslím si že kontaktní čočky jsou na houby protože se rychle strácí a s brílemi člověk vypadá inteligentněji :)))) Ale vyskošet to můžeš.Ale zdá se mi to zbytečné

iwetax

Nevík kolik ti je , ale co brigáda? Dostáváš kapesné a máš alspoň 200kč měsíčně? http://www.zbo­zi.cz/p469323-kontaktni-cocky-mekke-laguna-4-75d-8-60-mm-1-ks-zkusebni/?q=kon­taktn%C3%AD%20%­C4%8Do%C4%8Dky&r=tab&thr­u=&sId=rkcY6HfvCwZqXnkW5-13 Roztok stojí ta 300kč a vydrží 6.měsíců. Navíc v optikách dávají zkušební vzorek zdarma.

Jinak rodiče asi nepřemluvíš, to znám sama. Budeš muset počkat na první víplatu.
Doplňuji:
Nevím, možná tomu nerozumím, ale myslím si, že ve 12.letech je na čočky brzy. Oko roste a dospívá také. Já jsem měla čočky od 17ti let. Jinak oběhni více optik a zjisti nabídku. V tomto oboru jsou různí vychcánkové ( předražený)

hanulka11

Ano jsou asi praktičtější čočky, pokud bys chtěla brýle pěkné /jako,že jsi mladá slečna/ tak nebudou za malý peníz , pokus se tím argumentovat a zkus si na ně přidat ze svého.
Škoda, že nemáš kapesné lépe bys věděla jak se má hospodařit a pak bys třeba nebyla tak zklamaná/myslela jsem,že je ti víc let/Asi bych byla stejná jako tvý rodiče a s čočkami bych počkala .

hanjimka

Nevím jak na tom jako rodina jste,ale myslím že tě ve 12 na brigádu nikdo nevezme.Takže asi počkat až budeš moct si na ně přispět.Nebo možná při návštěvě optika si chtěj aspoň vyzkoušet.Nosím brýle od 8 let a při nejednom pokusu přejít na čočky jsem zjistila,že není až tak jednoduché si šáhnout na oko a manipulovat s nimi.Tak mám brýle a beru je jako modní doplněk.

ReHu

Víš, všechno něco stojí a třeba je to pro tvé rodiče opravdu drahé.
Podívej se po ostatních lidech, některým brýle opravdu sluší. Má spolužačka brýle nosí, i když by kont.čočky mít mohla.
Zkus se na to podívat i z jiné stránky. Pokud hodně nesportuješ, můžeš mít pěkné brýle, které zvýrazní, že to jsi ty.
Jen si vybrat ty správné, všechny nejsou drahé, ale takové, aby ses v nich líbila.
Syn mého kamaráda také nosí brýle a líbí se mi v nich víc než bez nich.