VlastaNykryn

Jak mám prosím postupovat v případě, jako je tento?

Před lety mě dal do úschovy známý obraz/rozváděl se.Několikrát jsem ho žádala,ať si obraz odveze,protože jsem se měla stěhovat.Řekl mi,ať si nechám,že ho stejně nemá kam dát/bydlel na ubytovně/.Při stěhování se obraz ztratil z nezamčených prostor v domě,spolu s jinými věcmi.Nic jsem nehlásila.Nyní se známý ozval,že chce obraz zpět.,nebo náhradu za ztrátu 50tisíc kč.Co mám dělat?Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Známému oznam, že „se obraz ztratil“ – a tím to, podle mne ´zhasne´…
😉
Jo – je to nepříjemné, protože budeš „za ochotu na žebrotu“ (a možná i za blbku, která si neváží umění a nechá si je ukrást) – ale tak, jak jsi to popsala, nemá oný známý žádný právní nárok ani na obraz, ani na náhradu nějaké škody.

Další odpovědi
Gerda

Jestli Vám opravdu řekl, že si obraz můžete nechat, tak Vám ho v podstatě dal a od té chvíle byl ten obraz Váš.