Meal

Jak mám převést dm čtvereční na dm krychlový?

Dobrý večer,
dostala jsem zadání úlohy:
Hranol má výšku 4dm, jeho podstavou je rovnoběžník s délkou strany 30 cm a výškou k této straně 20 cm. Vypočitej jeho objem. Na výpočet objemu je potřeba obsah. Obsah jsem vapočítala – to je 6dm čtverečních. Výpočet objemu je V= Sp.v. Ale jak to mám převést na správné jednotky?

Děkuji převelice.

Nejlepší odpověď
arygnoc

na určebie výslednej jednotky slúži tzv. jednotkový výpočet (jednotková úvaha):
S (plocha) má rozmer m.m
V (objem) =S.v (výška)

jednotková úvaha:
V = S.v =>> (m.m).m = m3

😉

platí to i pri všetkých ostatných vzorcoch, iba si je nutné previesť dielčie jednotky na jednotky si sústavy.

Další odpovědi
klumprt

To, co máš, máš správně. Když vynásobíš něco v dm čtverečních (podstava) obyčejnýma dm (výška), dostaneš dm krychlové (objem tělesa).

Kelt

Všecno si převeď na stejné jednotky délky, tedy cm nebo dm 1 dm = 10 cm nebo
1 cm= 0,1 dm a vypočítej objem dle vzorce a dosaď .