Jak mam presvedcit rodice ze se o psa postaram ? a jekeho psa ?

tak je nas doma deti 3 a me je uz 13 let.mame tu ale problem protoze ja mam maminku a ta ma me a jeji pritel ma dve holcini,a mysli si ze jeho starsi dcera nebude spokojena s jejim rozdodnutim(moc vse probira do podrobna.)a je tu este druhy problem mame dogu…samozdrejme ta starsi sestra ma k nemu bliz nez ja.ja nemam rada uslintany a velky psi. a proc ?? sem drobounka!=Dale take nevim jakeho psa.myslela sem si ze mi bude stacit jen obycejny orisek.tak mi kdystak napiste PROMIS O JAKEM MAM PRAMYSLET.chtela bych mit nejakeho spolecnika.je proste doma nuda a chtela bych s nim chodit do rybnika do lesa do mesta,na prochazky a hrat si s nim a vse co k tomu patri.a vsechno bych to delala rada a laskou…PROSIM PORADTE!!=(UZ SI NEVIM RADY…PROSIM…

Ilonka Krausová 13let

Nejlepší odpověď
Jivinho

Skus Labradora, je k sežrání ;) nebo pokud chceš malinkatý plemeno, jokšírek ;)

Další odpovědi
Pája

opravdu nevím jak přesvědčit rodiče, aby ti koupili pejska, ale rozhodně ti dopororučuji čivavu nebo jorkšíra. Jsou to krásní a roztomilí pejsci. čivava spíš pro klidnější lidi a jorkšír pro ty co je baví za nimi utíkat a pořád si s nimi hrát. Ale POZOR jorkšír má většinou problémi s kostmi.

EMULE

jorksira

Dandi

I tak se o něj pak starat chtít nebudeš… uvidíš… přestane tě bavit.. ale pořid si malého pejska

gillan

doporučoval bych místo psa si zopakovat gramatiku. Je nutné si uvědomit, že pejsek žije cca 13 let a celou dobu je nutno se o něj řádně starat, nejhorší je, když je nemocný, starý a pomalu umírá před očima.

Luicy

Zkus jim to nějak dokázat, že už to zvládneš. Snaž se být samostatná, pomáhat jim a určitě ti to dovolí :) Musím jen upřesnit, vybírejte štěňátko dobře. Je pravdou, že malí pejsci bývají mnohem větší rváči a mnohem více štěkají. Jsou samozřejmě výjimky, ale oni si musí dokázat, že nejsou tak malí. Proto klidné štěně nebo většího pejska. Yorkshirští terrieři jsou náladoví a celkem těžko vycvičitelní a čivavy zase hodně a vysokým hlasem štěkají na ostatní psy. Vybírej pečlivě!

Krugerka

Mnou ze psíku se mi nejvíc líbí jorkšírek…je malinkatej přítulnej…a ty malý luxusní culíčky co mu můžeš česat na hlavě to je prostě fantastický!…A jak přesvědčit rodiče,mno jestli k tomu nemají nějaky zavažný duvod nemít dalšího pejska tak myslím že to nebude problém si přát pejska například na Vánoce,když jim slíbíš že se o něj opravdu budeš starat a nezbude to vše na nich jak to tak byva v některých případech. Zkus to s němi v klidu probrat a uvidíš jak to dopadne.

Fridolinek

Otázku jestli mít nebo nemít psa Ti nikdo lehce nezodpoví, protože situaci ovlivňuje několik faktorů, na které musíš myslet. Je škoda, že jsi nenapsala, jestli bydlíte v domku nebo v bytě.Protože pokud se tísníte v bytě (což si neumím v počtu 5 lidí a dogy představit) v žádném případě bych neuvažovala o velkém pejskovi. Pokud bydlíš na rodinném domku vyvstane ti další problém – je ti 13 let a brzo půjdeš na střední školu. Zůstaneš u vás ve městě nebo odejdeš jinam? Protože pokud si plánuješ studium v jiném městě, o pejskovi bych neuvažovala. Pes potřebuje hodně pozornosti a ikdyž je labrador nebo retrívr milounký, přítulný a přátelský, vyžaduje hodně péče a pozornosti. Proto zvaž dobře všechny okolnosti. Maminčino zdráhání částečně chápu, budeš jí muset dokázat, že se o pejska dokážeš postarat a hlavně nezapomeň, že to není jen chodit s ním ven a hrát si. Je to opravdu zodpovědnost a pravděpodobně mají rodiče strach, že Tě pejsek přestane po půl roce bavit, tak to bohužel v mnoha případech skončí. Pokud ale maminku přesvědčíš, šla bych do retrívra.

monca_t

Ahojky tak jakého pejska to je vlastně jen tvoje volba jestli chceš velkého hafana tak např:zlatý retrívr,německý ovčách či berntský salašnický to jsou nádherné plemena a jestli chceš malé plemeno tak yorkšírský teriér korkšpaněl nebo jezevčík a to jak dokázat rodičům že máš na to se starat o pejska tak zkus jim to navrhnout znova pomáhej jim a nebo zkus třeba nějakého pejska hlídat to jim určo dokážeš že máš na to mít vlastního pejska