Iva Stejsiva

Jak mám postupovat ve věci vyúčtování poplatku za vodu?

Bydlím 8 let v nájemním domě,kde majitel neúčtoval vodu,přeplatek ani nedoplatek,ne­zapisoval stav vodoměru,letos na konci ledna chce provést odečet a první týden v únoru provést vyúčtování,je to možné bez počátečního stavu vodoměru?Děkuji za odpověď,Ivana
Doplňuji:
Stav vodoměru nebyl součástí nájemní smlouvy.

Nejlepší odpověď
anonym

Podívejte se pořádně na to, co Vaše nájemní smlouva obsahuje. Pokud v ní není zahrnuta otázka nákladů na vodné a stočné, má samozřejmě majitel nemovitosti právo s Vámi tyto náklady řešit. Měli byste v tom případě k nájemní smlouvě uzavřít dodatek. Je ovšem otázka, jak je celkově řešeno krytí nákladů na Vaši spotřebu elektřiny, plynu a vody právě nájemní smlouvou.
Tento problém si budete muset vyřešit s majitelem nemovitosti osobně a pokud chcete v tomto bytě bydlet i nadále, tak nejlépe podobrém.
Buďte ráda, že 8 let za Vás Vaši spotřebu vody hradil majitel nemovitosti.