jak mám postupovat ve sporu s Bytovym družstvem

bydlím v 1.patře panelového domu a pod mou místností jsou vchodové dveře,které bouchají a způsobují otřesy a hlučnost.když jsem na tuto skutečnost poukázal a chtěl jsem po družstvu odstranění tohoto problému,družstvo nejeví zájem toto řešit,i když ve stanovách BD mám právo na odstranění,nebo kompenzaci ve smyslu úlevy na nájmu.Když na tuto skutečnost poukazuji,bylo mi sděleno že žádnou kompenzaci nedostanu,protože mi to nebrání v užívání nemovitosti,jak mám postupovat.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

No úplně nejlepší bude, když si sám sešteluješ brano, aby nebouchalo, nalepíš těsnění na dveře a bude pokoj. Jinak jak už jsi napsal, BD nejeví zájem něco řešit a tak soudní spor je na dlouhé lokte.

Další odpovědi
standa

Rada Miroslava je prakticky asi jediné ´rychlé´ řešení…

Ale já bych „boj“ nevzdával a pokusil se JEDNAT:

  1. napište stručný dopis na ´vedení´ BD, aby zajistilo nápravu…
  • dopisy adresujte nejprve na vedení příslušné samosprávy (pokud je vaše BD členěno do těchto organizačních cel­ků)
  • později napište na představenstvo BD
  1. na nejbližší člesnké schůzi si vyžádejte odpověď na vaše ´stížnosti´
  2. pokud budete s odpovědí nespokojen a bude se domnívat, že jste stále v právu, že hluk zavírajích dveří je nepřiměřený, tak vám nezbyde než se obrátit na soud, který bude nepochybně vyžadovat znalecký posudek o úrovni překračování hluku

STÁLE DO TÉTO PAPÍROVÉ VÁLKY CHCETE JÍT ?