Hanuljak

Jak mám postupovat koupě bytu fond oprav?

Koupil jsem si byt, předchozí majitel mně sdělíl, že se měsíčně platí tisíc korun SVJ do fondu oprav, skutečný stav je téměř dva tisíce. Bohužel nikde v kupní smlouvě není výše příspěvku do fondu oprav, pouze klasické věci, že na byt není exekuce, zástava.....Mohu se nějak bránit? Předseda SVJ mi dnes sdělil, že musím platit téměř dva tisíce, a že se tato částka platí již téměř dva roky. Co mohu dělat?

Moc děkuji

Odpovědi
zzzzz

Před uzavřením kupní smlouvy si mohl za předsedou SVJ zajít a zeptat se na to, kolik se platí.
Teď máš 2 možnosti, paltit, nebo byt prodat 🙂

WoIfy

Jaký je vlastně tvůj postoj?
Chceš do fondu platit, nebo nechceš?
V kupní smlouvě máš určitě kromě výměru bytu i položku nebytových / společných prostor domu. Na údržbu těchto prostor samozřejmě musí každý vlastník bytu přispívat dle dohody na shromáždění vlastníků bytových jednotek. Obvykle se k tomu ještě platí domovní osvětlení, popř. topení, úklid, provoz výtahu, atd.
To jsou položky, se kterýma prostě nehneš, a můžeš se rozčilovat do aleluja.
Rovněž výše tohoto příspěvku nemá v kupní smlouvě co dělat, protože se jedná o příspěvek smluvený s třetí stranou, tedy s SVJ, a nikoliv původním majitelem bytu.
Každopádně ale tohle měla být jedna z věcí, které sis měl zjistit ještě před koupí. Pravděpodobně jsi i podepsal nějaký revers o podmínkách a stavu nabyté nemovitosti.

Drap

Pokud máš byt, budeš muset platit. Pokud nechceš na opravy platit, byt prodej.