Anežka54

Jak mám postupovat, když mi můj expřítel, u kterého jsem bydlela, odmítá po rozchodu vrátit moje osobní věci.

Dobrý den, co mám dělat, když mi můj expřítel, ke kterému jsem se nastěhovala, odmítá po rozchodu vrátit moje osobní věci jako jsou pračka. myčka. televize, počítač. šicí stroj a další hodnotné věci, Rozumně se s ním nelze domluvit. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
gecco

Podobou situaci u kamarádky jsme řešili dva – prostě jsme do toho bytu (s ní) vešli, na co ukázala jsme posbírali – a bylo to…
Podstatné bylo, že i pračku jsme byli schopni odnést ´jednomužně´, takže jsme byli schopni se vystřídat i u ´hlídání´ kamošky (aby ex- nenapadlo ji třeba zfackovat) našich 2× cca metrák jej přesvědčilo, aby si nezahrával…
;-D
Pokud takové kamarády nemáš (a můžeš to, že jsou dané věci tvoje, prokázat), vyžádej si asistenci Policie.

Další odpovědi
Emefej

Pokud můžeš hodnověrně prokázat vlastnictví věcí, obrať se na policii.
Doplňuji:
Teď jsem si všiml rubriky, to fakt sedí.

ivzez

Máte-li k uvedeným předmětům doklady na své jméno,
vyzvěte přítele písemně k vydání věcí (stanovte nějaký
termín – např. do jednoho měsíce od převzetí dopisu).
Zašlete doporučeným dopisem s dodejkou.
Pozor: Nežádat, neprosit, opravdu vyzvěte!

Nevydá-li přítel věci ve stanoveném termínu,
budete jej muset žalovat.

(Geckův postup je sice účinný, ale mohou s ním být problémy.)

Nemáte-li potřebné doklady, bude těžké prokázat,
že jde o Vaše věci (bude to tvrzení proti tvrzení)…

jstastny

Já bych ho zažaloval. Řekl bych, že jste rozhodně v právu.

klumprt

Bod tazatelce za kategorii 🙂