vasemi

Jak mám postupovat, když jsem při inventuře zjistil, že mi chybí 1 ks mého zboží? Jsem drobný podnikatel (neplátce DPH).

Doplňuji:
Dá se nějak odepsat z mého skladu?

Nejlepší odpověď
Drap

A jak chceš postupovat ? Buď ho najdeš, nebo oželíš.

Další odpovědi
anonym

Já ti asi ne zcela rozumím…
Při inventuře jsi našelo jeden kus ´něčeho´ méně – tedy do skladové karty zapíšeš skutečný stav (co dál chceš tedy odepisovat?).
To „o kus méně“ znamená manko – a to musíš nějak vyřešit (škodní protokol, nahlášení krádeže…možností je víc).
A pokud jde o daň z příjmů, musíš o výši škody ponížit sumu výdajů – tedy, jakobys to zboží nenakoupil.
___
Proč se neporadíš s tím, kdo ti vede účto? – tedy, zřejmě, daňovou evidenci (a dává do kupy daňové přiznání)??

pusinka50

Najdi zloděje…

mosoj

Prodej ho.