Jak mám postupovat,když dcera nechce zdravit a děkovat?

Dobrý den ,moje 4 letá dcera odmítá zdravit a děkovat moji matce a jejímu příbuzenstvu,ovšem tchýni a cizí lidi pozdraví vždy i poděkuje. Moji matce se snažím vysvětlit,že je nezná až tak dobře(nehlídají) a navíc na ni vždy tlačí a neustále ji okřikují a dávají ji za příklad mladší dceru mé sestry,která je u mé matky téměř denně . Už se s nimi i hádám a raději tam nejezdím ,aby nedocházelo ke konfliktům.Ale vztahy se tak bortí… nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
kropitko

Až k mamce zase pojedete,tak dceři vysvětlete,co po ní chcete,ještě než tam dorazíte,musíte jí dát důrazně najevo,že je to pro Vás hrozně důležité,že tím vlastně udělá radost Vám…a uvidíte,na 99%to bude fungovat…(prostě se z Vás musejí stát spiklenci) Bude jí to dokonce i bavit…

Další odpovědi
Lotty

No a pokud by výše popsaná odpověď nevyšla, mohla byste na svoji dcerku zkusit opak.S naší malou, která nechtěla jíst, jsme toto začali praktikovat, vždycky jsme používali metodu opaku, vlastně to byla taková malá ironie, kdy se malá s chutí pustila do jídla a ani u toho pak nemrčela. Sice snědla jen něco málo, ale my jsme byli rádi, že snědla alespoň něco. Říkávali jsme ji:„Né, že to celé sníš! Nebudeš to jíst!“ a ona se u toho dokonce i bavila. Dělala takové ty obličejíčky a my jsme na ni u toho dělali výrazy, že pokud se do toho nepustí, sníme jí to. A pokud nechtěla jíst, když tato metoda náhodou nezabrala, zakázali jsme jí, dívat se na pohádky.
Takže to zkuste i na svojí dcerku. Sama uvidíte, co to s ní udělá. Zkuste jí říct:„Né, že budeš zdravit a děkovat!“ takovým šibalským tónem a vezme to jako hru. Pokud ji to neosloví, zakažte ji něco, co ráda dělá, třeba sledování televize nebo kreslení. Držím pěsti, ať to vyjde.

člověk

netrestejte a hlavně nekárejte,je asi tvrdohlavá a tak si umínila,že čím víc ji budete navádět,tím víc se zatvrdí,prostě to přehlížejte,ale sledujte jí,jak někdy zaslechnete poděkování,po­děkujte ji také,a hlavně dceři děkujte i za maličkost,kterou pro vás udělá,ale pozor ,bezelstně,
ve čtyřech letech se již nedá vychovávat,jen usměrňovat,to platí i o zdravení
jinak připravte se na pubertu,ať ji neztratíte