jak mám postupovat, jsem li vyřazena z ÚP, a nyní se musím starat o nemohoucí matku. Kdo, nebo kde budu platit soc.a zdr

jak mám postupovat v souladu se zákonem.mám nárok na nějaké dávky?

Nejlepší odpověď
kropitko

Záleží na stupni . Pokud bude maminka uznána na péči II. – IV. stupně, tak máte nárok na to aby zdravotní i sociální za vás hradil stát.
Maminka bude dostávat příspěvek na péči o osobu blízkou podle závislosti.
Zažádejte si na Úřadu práce, doložte vše potřebné.
Zde formulář žádosti od 1.1.2012
https://formu­lare.mpsv.cz/ok­sluzby/cs/for­m/print.jsp?CMD=Prin­tEmpty&FN=PnP12­0101551&SSID=1F_3VRkVLLc­YxbujSXInA6iM­q14n23ss

Další odpovědi
Danča84

Úřad práce je pro ty, co hledají zaměstnání, ne pro ty, co potřebují být doma a brát dávky. Poraď se tam, měla bys nárok na Ošetřování člena rodiny – bude potřeba potvrzení od lékaře o zdravotním stavu maminky. Pokud Tvoje maminka potřebuje celodenní nelékařskou péči (již jí neslouží rozum, potřebuje pomoc s hygienou, oblékáním, jídlem, hlídat aby sobě nebo někomu jinému neublížila, vyřizovat na úřadech…), dávky Ti jistě přiznají. Znám několik případů, kdy tomu tak bylo.