jivaj

Jak mám postupovat

Jak mám postupovat při havárii,kde je viníkem řidič druhého vozidla?

Nejlepší odpověď
anonym

Je otázka, co jste sepsali hned při nehodě a zda znáte údaje viníka nehody. V každém případě je dobré zajít na pojišťovnu viníka a zde zjistit, zda nahlásil pojistnou událost. V případě, že tak neučinil, máte právo učinit tak jako poškozená osoba i Vy sám. Pojišťovna již vše potřebné zajistí.

Další odpovědi
Amie

Záleží na druhu strážky – pokud bylo počkozeno životní prostředí, další účastník (3. osoba) nebo dopravní zařízená (lampa, vozovka) tak jako první přivolat policii. To samé udělat v případě, že nejste schopni obnovit provoz na silnici. Také bych doporučovala ji přivolat v případě, že škoda přesahuje 100 00kč.
Poté vyplníte oba dva takový ten papír, co by se měl nosit ve vozidle, ohledně dopravní nehody – účastníky, značky vozidla, co bylo poškozeno atd.
Důležité ovšem i je, se nejdříve domluvit a nesnažit se navzájem pozabíjet atd. To situaci značně zhoršuje.
Poté myslím, že ten papír dáte na pojišťovnu.

mojitek

Rozhodně sepište formulář ve kterým bude jasně uvedeno JAK se to stalo a KDO nehodu zavinil.Pokud dotyčný nehodu zavinil a bude to popírat..nebo vznikne li škoda na majetku či zdraví třetí osobě(nepř. dalšímu autu,bude nabouraný plot,dopravní značka apod,prostě cokoliv) tak nehodu hlaste i když škoda bude menší než 100 tis.-na to pozor.Pokud VY v tom budete nevinně,tak auto dejte do servisu a jim řekněte že chcete auto opravit a ať to vyřídí KRYCÍM dopisem.Kamarád měl podobnou nehodu,nechal si to zaplaťit ROZPOČTEM a protože tomu vůbec nerozuměl tak byl ve finále v mínusu asi 5 tis.

Mapel

Vzhledem k různým podvodům volím vždy zavolat policii a to i v případě, že jsem srazil srnku. Pak se popotahovat s někým, že jsem pytlák se mi nechce.

Hykam

Souhlasím s Amie, až na to, že pokud odhadovaná škoda přesáhne 100 000, jste povinen zavolat policii ČR.
Pokud je škoda na vozidle nízká, sepsali jste záznamo dopravní nehodě, kontaktujte pojišťovnu viníka. Pokud je to opravdu malá pojistná událost, bude jim stačit zaslat fotografii poškození vašeho vozu, Kopii velkého TP, záznam o dopravní nehodě a pokud budete chtít pouze finanční plnění s tím, že si to necháte opravit sama, tak i číslo účtu na který mají peníze zaslat.
Doporučuji nejdříve navštívit servis, kolik bude asi stát případná oprava, oni vám sami řeknou, zda si nechat vyplatit peníze, nebo nechat pojišťovnu zaplatit servisem vystavenou fakturu.