Jak mám postupovat?

Ze zadu jsem vrazil do druhyho auta.Teda -vinik nehody.Zistil jsem ale,že firma nemá už jeden rok zaplacené povinné ručení a nemá přehlášený vůz od předchozího majitele.Jak mám pokračovat?Děkuji!

Odpovědi
standa

Váš problém je pouze to zavinění nehody a porušení předpisů o povinných dokladech, které musí mít řidič u sebe (např. zelená karta).

Pokud u toho však nebyla Policie, tak se vás to osobně nijak netýká.

Jiná je situace u majitele vozu, který bude mít problém s pojišťovnou a případně s náhradou nákladů za opravu toho poškozeného vozu.

Pokračujte tak, že zaměstnavateli oznamte tento ´problém´ a požádejte jej, aby jednak zajistil zákonné náležitosti pro provoz auta a jednak, aby se ´vyrovnal´ s poškozeným.

Náhradu této škody nemůže chtít zaměstnavatel po vás.

sonic222

a jestli máte pojistku na škody způsobené zaměstnancem zaměstnavateli, tak jste vysmátej..Pokud nemáte, tak doporučuji udělat, také není špatné mít pojistku u firmy D.A.S. právní ochranu, např. pracovněprávní spory, popř. i s řízením vozidel…není to zase, tak drahý a může Vám to hodně pomoci!