Simula

Jak mám poslat dopis do ciziny?

Nikdy jsem neposílala dopis do ciziny. Lépe řečeno žádám jednu celebritu o autogram. Nevím vůbec kde sehnat na poště mezinárodní odpovědku a známku do USA a prostě jak to odeslat. Vím zní to blbě ale prosím. Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

nic takového nepotřebuješ. Dopis doneseš na poštu bez známky a poštovné zaplatíš v hotovosti u přepážky; bude nutné jen před tím vyplnit podací lístek, ten ti na poště u přepážky dají. Pošlou ti to na kterékoli přepážce listovních služeb, žádná „výhradně mezinárodní“ na poště nebývá.

Další odpovědi
anonym

Zkus to na www.ceskaposta.cz a dozvíš se vše potřebné.

popřípadě na tento odkaz: http://www.ces­kaposta.cz/cz/ob­cane/

mojitek

presne tak,zajit na postu na prislusnou prepazku a tam Vam reknou co a jak. Ja posilal do USA ,bylo to v pohode.Nebojte.

Terryle

Nějak jste ještě zasklili tu odpovědku, ne? Agentury některých celebrit ji fakt vyžadujou. Dá se koupit na větších poštách a oficiálně se to jmenuje myslím Mezinárodní odpovědní kupon nebo tak nějak. Příjemce si to na kterékoli poště může vyměnit za známku, aby nemusel platit za posílání odpovědi. Koupíte si ji na poště, vložíte do obálky s dopisem a potom s tím normálně jdete k přepážce, že to chcete poslat tam a tam. Hodně štěstí a ať celebrita autogram pošle! :o)

hanjimka

Zasílám dopisy i balíky do Austrálie,ale to asi bude podobné.Takže dopis napsat,odnést na poštu tam ho zváží a zaplatíš co řeknou.Přepážka tam určena pro tyto dopisy není,jdu většinou na listovní zásilky a vyplňuji podací lístek.