pavlínahrivn

jak mám počítat ulohy ze sbytkem?

Do pekarny přivezly mouku. První den upekly rohlíky z jedné četiny mouky, druhy den použili tři čvrtiny ze zbytku. Na třetí den zbylo 120kg mouky. kolik mouky měli na začátku?

Nejlepší odpověď
honza19hk

Vyprdni se na matiku a nauč se pořádně češtinu.

např: se zbytkem- ne opačně.

Další odpovědi
anonym

Pavlíno, to asi nespočítá nikdo.

  1. Úlohy to mouhou být jedině „se zbytkem“!
  2. Neznám výraz četina
  3. Pokud budeš brát v úvahu, že dovezená mouka činí 100%, čili jednu celou jednotku, tak tady máš jednoduchý příklad, na jehož výsledek dojdeš pouhým přemýšlením. Mouka se zpracovávala během 3 dnů. První den se peklo z té tvé jedné četiny (což nejspíš bude jedna třetina). Zbude ti tedy kolik třetin na další dva dny? Z toho zbytku třetin se zpracovalo druhý den množství mouky ve výši tří čtvrtin. Tady si musíš najít společný násobek na třetiny a čtvrtiny a zjistit, kolik to vlastně bylo. Zbývá ti tedy 1 čtvrtina toho zbytku z druhého dne, a to je 120 kg mouky. Teď už by to mělo jít samo, ne? Piluj češtinu. Taky je to velký problém.

Europa

Podle mě 660kg, ale nejsem si 100% jistá