kkratoch

Jak mám otevřít plechovku salka?

Nejlepší odpověď
anonym

A pokud nemáte otvírák na konzervy, tak s pomocí nože se špičkou a kladiva vytvořte na dvou protilehlých stranách dostatečně velký otvor.
Doplňuji:
Můžete i kladivem do nože mlátit aby se otvor zvětšil, ale tím pádem asi zničíte nůž. Ačkoliv v teleshopingu prodávají nože, které přeříznou snad i ocel. Prosím ale brát s dostatečnou rezervou.

Další odpovědi
bolak

jj, dva otvory proti sobě, aby mohlo dejchat a pak saj a saj… až dodna
Doplňuji:
Ale stejně doporučuju ten otvírák, protože na dně je usazený to nejlepší a je potřeba to vydlábnout lžičkou, protože je to tak hustý, že to až k dírce nedoteče…

A nejlepší s piškotem! :))

iceT

otvírákem?

marijakes

Za mých trampských let existoval takový skládací otvírák na konzervy, který měl jednak ostrý zahnutý nožík na otevření jakékoli, tedy i oválné konzervy, ale i takový „zobáček“ na vytvoření otvoru. Pro konzervy s tekutinou stačilo proti sobgě udělat dva otvory velmi jednoduše. Já bych řekla, že se snad i někde musí prodávat.