Jak mám odstranit asfalt z pneumatik ?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Podle Blesku asfalt neznamená pro pneumatiku žádný výrazný problém.

Odstředivou silou se totiž z gumy většinou sám odstraní.
Pokud ale zastavíte ve stínu a krusta zatuhne, můžete ji odstranit mechanicky, například širokým šroubovákem nebo starým příborovým nožem.

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/ser­vis-auto/139095/vedro-ohrozuje-ridice-roztekly-asfalt-zvlnena-dalnice.html

Další odpovědi
mosoj

Na běhounu pneumatik bych si s tím nedělal hlavu. Pokud by to byla velká boule a vadilo by to při jízdě tak bych to jenom zhruba oloupl ( čímkoliv co by bylo po ruce) o ostatní se postará tření a odstředivá síla.
Jezdím už hezkou řádku let ale asfalt z pneumatik jsem ještě neodstraňoval.
To že ve vedrech teče asfalt není nic nového. Dříve se to stávalo také a nikdo nevyšiloval. Jestli se opravdu otepluje tak to bude častěji. Pak bude D 1 třeba prašná cesta jako dříve. Stejně k tomu nemá daleko.