DailyDarling

Jak mám odesílat na dobírku?

Dobrý den
Mám jednu otázečku.
Jak mám odesílat zboží na dobírku tak aby mi přišly peníze domu a ne na účet??Děkuji předem za odpověď Lucka
Doplňuji:
Dobrý den
Mám jednu otázečku.
Jak mám odesílat zboží na dobírku tak aby mi přišly peníze domu a ne na účet??Koho mám napsat jako adresáta a koho jako odesílatele??Na poště mi řekla že si to odesilatel vyplní sám ale to není možné když to posílám na dobírku…Děkuji předem za odpověď Lucka

Nejlepší odpověď
mosoj

Součástí balíkové dobírkové průvodky je i složenka na peníze.
Na průvodku vyplníte adresáta a na složenku vyplníte dobírkovou částku a jako adresáta uvedete sebe. Pošta peníze při doručení vybere a peníze Vám pošle na základě té složenky.

Další odpovědi
ReHu

K balíčku potřebujete podací lístek, stejný, jako se používá na doporučený dopis. Na podací lístek se píše i cena dobírky, tj, kolik Kč ti má přijít.
Pokud je balík na dobírku, potřebujete poštovní dobírkovou poukázku. Jeden typ je pro doručení peněz na adresu – typ C a jiný pro doručení Kč na účet.- typ A. Oba jsou k dostání na každé poště. Adresát dobírkové částky – ty, plátce dobírkové částky, ten, který za balík bude platit.
Nezapomeňte na balík adresu púříjemce, vpravo dolů, adresu odsílatele, vlevo nahoru, také se píše hodnota balíku a cena dobírková částka.
Pokud je obsluha přepážky přísná, nevezme vám balík, pokud není zabalen a převázán.
Ty jsi odesílatel a příjemce peněz, ten, komu to posíláš je adresát.
Toť vše, dělám to běžně.

omina

To Vám přece řeknou na každé poště. Není nic jedoduššího. Stačí si vzít správnou složenku.