Danča84

Jak mám nechtít otěhotnět?

Dobrý den, mám takový možná docela běžný problém. Od dětství jsem chtěla mít děti co nejdříve, do 20 první určitě. Věci se ale měly jinak, takže nyní je mi již 27, jsem teprv necelý rok vdaná a s manželem se 5 měsíců neúspěšně snažíme počít. Jsme oba zdraví a jediné, co mi radí skoro všichni v okolí, je „nemysli na to“. Jak to ale mám udělat, když všude kam se podívám vidím maminky s kočárky, snad všechny ženy v mém okolí v posledním roce porodily a pokud ne, porodí do 9 měsíců…? V hlavě mi zní jen miminko, miminko, miminko. Odreagování v podobě kulturních aktivit či sportu je neúčinné, a zatím jediné co se mi povedlo, je myšlenka: nesmím chtít miminko, aby jsme měli miminko. A to samozřejmě k ničemu nevede. Na venek mohu působit jakkoli v pohodě, uvnitř mi ale biologické hodiny bijí už skoro 10 let na poplach. Nemáte prosím někdo nějakou „zaručenou radu“, jak to tikání ignorovat? Byla bych velice vděčná.
Doplňuji:
Děkuji za radu Elektrikáři, ale my jsme podle vyšetření zdraví, jít by to mělo přirozeně. K psycholožce chodím, ale také to není nic platné. A ivf je pro nás z náboženského důvodu nepřijatelné.

Nejlepší odpověď
kapka

Pět měsíců snahy otěhotnět není podle mě zas tak dlouhá doba…
Přemýšlím, co Vám odpovědět a vyhnout se při tom frázi „nemyslet na to“, to je totiž opravdu to nejdůležitější.
Jak na to nemyslet? Většinou pomůže nějaká zásadní změna v životě, která Vaši mysl na nějaký čas tak zaměstná, že na mimčo prostě na chvíli zapomenete.
Například nástup do nového super zaměstnání, pořízení štěňátka, stěhování /jedna známá nemohla leta otěhotnět, dokud bydlela v bytě, kde denně slyšela křik dětí z ulice, pak se přestěhovala na klidné místo na vesnici a mimčo bylo hned/ , adopce dítěte apod. Samozřejmě všechno jsou to kroky, které nemůže člověk dělat jen proto, aby otěhotněl. Pokud nechci psa, nebudu si pořizovat štěně. Adoptované dítě už se po otěhotnění také těžko vrací… 🙂

Další odpovědi
arygnoc

přiroda je moudrá. co se nemá narodit, sa nenarodí, pouze my, lidé, se ji snažíme poroučet. pak to dopadne tak, že sa narodí děti, které potřebují celoživotní opateru.
na vašem místě bych se s tím smířil, dítě, když po něm toužíte, třeba adoptujte, uděláte tak šťastné nejmíň dva lidi – sebe a to dítě. a možná i partnera.

Tombik

Zkus nějaký pořádný „vodvaz“. Třeba bungee-jumping nebo takové ty věci od těch kanceláří. Přidávám na jednu z nich odkaz.

Zdroj: http://www.za­zitky.cz/akce-a-dobrodruzstvi/

Housenka1973

Prožila jsem si úplně stejné období jako Vy. Jen s tím rozdílem, že mým biologickým hodinám už docházela baterka – bylo mi 35let. A když už jsem se začala smiřovat s tím, že v mé knize osudu prostě dítě není a nebude, tak to přišlo. Ať už to chcete slyšet nebo ne, je to opravdu věc psychiky. Dcera se mi narodila 14dní po mých 37.narozeninách. Věřte a bude vám dáno… A biologické hodiny pusťte z hlavy!!!!!!!!!!

elektrikář

poraďte se z lékařem po vyšetření vám jistě pomohou.Je mnoho způsobu, úptrava léky životospráva, cvičení. V nouzi ditě ze skumavky.

zbynekplzen

Doporučuji si udělat minimálně 14 denní dovolenou , nějaký hodně velký relax ,někde daleko od známých , a prostě si to užít ,hlavu vypnout a jednat spontáně , když nic tak si odpočineš , dle mého je potřeba se uvolnit a užít si-ale 100% rada asi neexsistuje

Lenjička

Vidíte, a já bych Vám doporučila úplný opak 🙂

Myslete na miminko 🙂 Buďte s miminky, sněte o miminku 🙂 Ale jen vesele a s očekáváním nádherných chvil.

Jestli máte kamarádky, které mají mimiko, nebo ho čekají, buďte s nimi, pomáhejte jim 🙂 Řešte těhotenské věci, vybírejte přesnídávky. Budete myslet na hezké věci, budete spokojená. Nemyslete na to, že také doma jedno nemáte 🙂 Myslete na to, že je to hezká příprava na vlastní těhotenství 🙂 Sbírejte rady, koukejte, co se s miminky dělá, aby jim bylo lépe. Naučte se být maminkou. Připravte si pokojíček, do kterého děťátko přivedete 🙂

Pozitivní myšlenky lákají pozitivní věci 🙂

Pokud budete přesvědčená, že jste výborná maminka, že jste s dětmi šťastná, že se o ně umíte postarat, tělo to vycítí a miminko vám dá.

Domluvte si s kamarádkou pravidelné schůzky a najednou zjistíte, že vás pánbůh také obdaroval 🙂