dougie

Jak mám naučit štěně labradora,aby chodil na záchod na noviny?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jde o to jaké noviny mu tam dáváte. Chtělo by to nějaké s psí tématikou.
Třeba nechce chodit na Blesk a podobné bulváry.

Další odpovědi
Ella

doporučuji hodně trpělivosti – když budete vidět, že pejsek se chystá na „akci“, může například dlouho čuchat a točit se kolem vybraného místečka, tak ho zvednout a rychle odnést na noviny. Když se vyčůrá jinde, hned jak ho uvidíte to dělat – pokárat, zvýšit hlas, pořípadě odnést znovu na noviny. Hlavně ho nekárejte za loužičku nebo hromádku, která tam může být už déle, protože to už vám pokárání nepomůže – pejsem nebude védět za co. Musíte ho pŕistihnout přímo při činu.
Když se pejsek vyčůrá na noviny, tak pochválit laskavým hlasem, pohladit, dát pamlsek. Nebude to hned, ale funguje to, musíte vytrvat a hlavně neztrácet trpělivost!
Pokud by si pejsek našel určité místo, kam by rád chodíval a vám to nebude vadit, tak pŕesuňte noviny tam, až si zvykne na noviny, tak je třeba pŕesunout na vaše původní místo…
Přeju hodně štěstí!

Sarča

Příspěvek smazán administrátorem.