Ronnynik

Jak mám naučit pejska , aby chodil na vodítku?

Dobrý den , mám doma malé štěně Border Kolie. Můj problém je, že nevím jak ho mám naučit chodit na vodítku. Předem děkuji za odpověd' .

Odpovědi
chudst

A copak se stane, kdyz ho vezmete na ulici? Stoji jako pribyty? Nebo naopak utika vsude mozne? Nebo copak dela? Normalni reakce vicemene je, ze se snazi zkoumat okoli a strasne moc taha na voditku. Pomaha retez dat na „stahovak“ (kdyz prudceji skubnete, sevre se mu kolem krku) a varovne zavolani. (Casem si odvykne a pak uz jen bude stacit kdyz nahodou nekdy zacne tahat uz jen zavolat). Ale o vasem problemu nevime temer vubec nic, takze tezko neco radit.

ARIS

Máte hodně temperamentní plemeno psa. Pokud je máte jen proto, že se Vám líbí asi do budoucna bude problém. Pokud je máte pro sportování, tak je to dobře, tito pejskové jsou velmi pracovití a pokud jim do budoucna nedáte možnost se realizovat (např agility) tak si najdou jinou alternativu a ta se mnoha lidem nelíbí (rozkousané vybavení domu)
Doporučuji navštívit nějaké kynologické cvičiště kde Vám jistě poradí. Na mnoha cvičácích jsou vidět borderky. Na takovém cvičáku kde to opravdu funguje je pes v pohodě, naučíte se jak jej naučit vše co chcete aby uměl, včetně chůze u nohy ns vodítku i bez vodítka.

Deli

S úplně malinkými štěňátky začnete tak, že jim dáte obojek, až si na něj zvykne, připnete vodítko a první dny chodíte spíš vy za ním. Pak teprve začnete jeho výlety usměrňovat jemným tahem tam, kam chcete, aby šel.

žolik

Kolie je inteligentní pes který nemá rad vodítko,je to pes který vás poslechne na slovo,s vodítkem hodně opatrně,skoušet,skou­šet dál.

Zdroj: žolík