rady74

Jak mám napsat výpověď?

Jak mám napsat výpovědˇ dohodou,abych dostal plnou dávku z pracáku.Musí tam být slovo „dohoda“?Odstupné samozř. nedostanu.Díky

Nejlepší odpověď
kapka

A nechcete se zeptat přímo na pracáku, oni Vás tam neukousnou, vysvětlete jim situaci u Vás v podniku, měli by Vám poradit. Posílala jsem Vám už v jedné odpovědi odkaz, kde se píše, že musí být výslovně uvedeno, že je to z nějakých organizačních důvodů.
Přesné znění si formulovat netroufnu.

Další odpovědi
standa

Základní otázkou je KDO iniciuje ukončení pracovního poměru, Vy nebo zaměstnavatel ?

Za druhé, pracovní právo nezná pojem „výpověď dohodou“, protože:

  1. buď podáte Vy nebo zaměstnavatel VÝPOVĚĎ a pracovní oměr skončí až poté co uplyne výpovědní doba
  2. a nebo Vy nebo zaměstnavatel navrhnete, aby pracovní poměr skončil DOHODOU, např. k 30.4.2011 a pokud se dohodnete, tak pracovní poměr skončí k tomuto datu.

Co se týká nároku na podporu v nezaměstnanosti, tak jako důvod pro nepřiznání ´podpory´ mohou být kromě okamžitého zrušení prac.poměru (§ 55/1.b) a výpovědi z důvodů uvedených v § 52/g zákoníku práce využity i jiné způsoby ukončení pracovního poměru např.:

  1. zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem ve zkušební době
  2. dohoda o rozvázání pracovního poměru, pokud k nim došlo z důvodu porušení povinností vyplývajících z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.

Zákon tyto poslední dvě možnosti nevylučuje, ale v praxi to nebudou časté případy.

A konkrétní doporučení pro váš případ:

Návrh dohody:
„Pracovní poměr mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, který byl založen pracovní smlouvou ze dne xy, bude ukončen na základě vzájemné dohody ke dni yz. Důvodem pro skončení pracovního poměru není žádné porušení povinností zaměstnance vztahujících se k vykonávané práci.“

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Salvaje

Jestli se nepletu, tak od 1.1.2011 platí, že jakmile máte výpověď „dohodou“, tak máte nárok na nižší podporu (tuším 45%). Plnou dostanete jedině v případě, že Vás vyhodí zaměstnavatel (kromě důvodů, které uvádí Standa).