Jak mám napsat píseň? Vůbec mi to nejde ani s ostaními odpovědmi.

No nevím jak bych měla začít.Pomůže mi někdo sem do odpovědí napsat jenom jeden řádek prosím?Ostatní sio domyslim sama ale musím to vědět teda chtěla bych.Díky Janča9

Nejlepší odpověď
Terryle

A o čem by ta písnička měla bejt? O životě, o lásce, o ztrátě, o smutku…

Já jsem spíš na texty. Hodně často, když poslouchám nějakou anglickou písničku, mě napadne kousek textu, který se hodí do melodie, a pak nějak pokračuju. Tak to zkusím i teď a budu improvizovat.

Tak něco známýho: znáš Yesterday od Beatles?

Jen se směj
Lásko má, nebo mi vyčítej
Zapomeň, ono nebylo to nej
Nevzpomínej
A tak se měj

Zkus to taky – vyber si oblíbenou písničku a zkus do rytmu napasovat slova. Pokud se budou „rýmovat“ anglickým textem, bude to možná jednodušší (jako yesterday – směj). A třeba to půjde :o)

Další odpovědi
led

Sú 2 možnosti:
1 – napísať slová podľa hudby
2 – napísať hudbu podľa textu

pri počúvaní textu alebo hudby vám to druhé už môže prísť samé. Treba to len precítiť. Ale nechcite to hneď na prvý krát.

ReHu

Pokud ti to vůbec nejde, tak na to třeba nemáš.
Nikdo neumí vše.
Někdo umí psát texty písní, někdo hudbu, někdo obojí a někdo matematiku a jiný je zručný manuálně.

Nickis

Zkoušela jsem taky skládat písně a docela to šlo, když jsem měla název a podle toho jsem vymyslela obsah písně a taky melodii a podle té jsem vymyslela text. Někdy ale pomáhá, když vymyslíš třeba dva verše a pak tě na ně napadne melodie a tou se po zbytek psaní textu řídíš. První píseň nemusí být nic moc, ale ty další jsou většinou lepší, pokud se snažíš.

SajmonModer

Tak třeba:

Lááááásko máááá, milovanááááá, proč jsi mi tak nevěrnááááá.
Vše jsem ti dal, své srdce i prachy a ty se vyspíš s jinýma a pak na mě pošleš ty machry.

Elk

Taky jsem si psal písničky s kytarou a většinou mě napadali texty zároveš melodií. Záleží na tom, na co člověk zrovna myslí, co prožívá. Někdy mě napadla písnička ve městě, někdy jízdou na kole, někdy u fotek, nebo jen tak.
Máš li chuť, poslechni si nějaké, pošlu odkaz. Je to natočené doma, ale to snad nevadí.
http://www.uloz­.to/4746923/jan-elk-remsa-index-hollywood-cd-mp3-zip

Zdroj: http://www.uloz­.to/4746924/jan-elk-remsa-index-penize-cd-mp3-zip