cliwe

Jak mám nainstalovat wifi router

nejde mi nainstalovat nový wifi router na notebook s pevným připojením k internetu,ne­funguje instalační cd.Prosím poraďte co s tím mám dělat.Díky

Odpovědi
Quimby

Co znamená nefunguje CD? Ovladače a tak bývají na stránkách výrobce, tak to stáhni odtud.

Zapoj router správně, naistaluj z CD, připoj se, nastav si router jak potřebuješ.
Ještě lepší by bylo požádat nějakého známého, který se v tom vyzná, protože tady může nefungovat tolik věcí a to nastavování není taky jednoduché.

Česílko: nutně nemusí, router se dá nastavit, tak aby se tvářil, že má starou MAC adresu.

cochee

Router se na notebook neinstaluje, router se nastaví (pomocí toho „instalačního“ CD) a notebook se taky nastaví, aby spolu uměli komunikovat. Pokud má fungovat to CD, většinou je třeba ještě nějakou drobnost vyřešit, například nastavit síťové rozhraní notebooku na určitou adresu a router s notebookem kvůli nastavení spojit kabelem, ono někdy se to rovnou bezdrátově nastavit nedá – přečti si nějaký přiložený návod, anebo by mohl být návod přímo na tom CD.

anonym

Spoj se providerem a nahlaš MAC adresu routru. Ten povolí tomuto zařízení přístup na net..