Pokročilý

Jak mám nainstalovat wifi router

nejde mi nainstalovat nový wifi router na notebook s pevným připojením k internetu,nefunguje instalační cd.Prosím poraďte co s tím mám dělat.Díky

Odpovědi:

Bronzový

Co znamená nefunguje CD? Ovladače a tak bývají na stránkách výrobce, tak to stáhni odtud.

Zapoj router správně, naistaluj z CD, připoj se, nastav si router jak potřebuješ.
Ještě lepší by bylo požádat nějakého známého, který se v tom vyzná, protože tady může nefungovat tolik věcí a to nastavování není taky jednoduché.

Česílko: nutně nemusí, router se dá nastavit, tak aby se tvářil, že má starou MAC adresu.

Stříbrný

Router se na notebook neinstaluje, router se nastaví (pomocí toho "instalačního" CD) a notebook se taky nastaví, aby spolu uměli komunikovat. Pokud má fungovat to CD, většinou je třeba ještě nějakou drobnost vyřešit, například nastavit síťové rozhraní notebooku na určitou adresu a router s notebookem kvůli nastavení spojit kabelem, ono někdy se to rovnou bezdrátově nastavit nedá - přečti si nějaký přiložený návod, anebo by mohl být návod přímo na tom CD.

Spoj se providerem a nahlaš MAC adresu routru. Ten povolí tomuto zařízení přístup na net..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.