nikolka-101

Jak mám lhát o svém věku když chcu jít na diskotéku?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Bohužel provozovatel diskotéky, si může stanovit podmínku, že mu tam smí přijít pouze starší 18 let, protože pak nemá problém s policií, když někdo náctiletý nadýchá.

A ukazování občanky u vstupu je právně sporné.

Nikdo kromě policisty nebo na úřadě nebo v bance (tam to přímo nařizuje zákon) po tobě NESMÍ chtít prokázání totožnosti.

Syd, jako povinnost ukázat OP nemáte. Ptal jsem se na to už na to v nějaké právní poradně a tam mi řekli, že moje povinnost to není a druhá strana nemá nemá právo mi to nařídit, de fakto jde o vzájemnou domluvu, že si totožnost navzájem prokážeme. U auta to taky nařizuje zákon si navzájem prokázat totožnost.

Další odpovědi
arygnoc

nechoďte na ňu.

není beze srandy vstup omezen nějakým věkem, že?

máte čas, víte kolik ještě bude diskoték.
O to budou pro vás vzácnější.

Syd

Co se alkoholu týká souhlasim s Michalem Kole, avšak s tím nesměním chtít prokázat totožnost musim důrazně nesouhlasit! Umíte si představit, jak byste kupoval auto, uzavíral leasingovou smlouvu a oni by ani oficiálně nevěděli s kým? A co ostatní neoficiální situace – když do vás někdo nabourá, máte přece právo (a jistě toho taky využijete) chtít vědět kdo to byl