Hanah

Jak mám jako laik poznat,že výbor SVB něco porušuje,stanovy jsou obecné.

Radíte mi,abych reagovala na případné porušení zákonu výboru SVB a bránila se.Většina je pasivní a lhostejná /já mám i citové vazby k domu kde žiji 50 let/ k jejich diktátu.Proto se obracím o radu a pomoc k vám a moc za to děkuji!Zejména Dr.Axlovi.Dva lidé /bez rozhledu a vzdělání/před­kládají své vize a realizují je,protože je považují ze svého hlediska za správné a ten třetí je jejich kašpárek.Byli překvapeni s požadavkem manžela o odborné vyjádření příslušných institucí /nová kanalizace svépomocí + materiál/ k jimi navržené činnosti a stáhli to z programu.Ještě jednou děkuji za morální i odbornou pomoc.

Nejlepší odpověď
anonym

Paní Hanah, doufala jsem, že Dr.Axl Vám poradí i s tímto. Dokážu si Vaši situaci představit a je mi jasné, v čem žijete. Je mi ale jasné i to, že v tomto domě budete chtít pokud možno v klidu dožít. Když budete chtít učinit nějaké kroky, aby se situace dala řešit pokud možno smírnou cestou, je třeba si řádně ověřit, co ti dva „vykuci“ mají dále v plánu.
Já Vám radím opravdu toto – zajděte na policii nebo úřad a proberte současnou situaci přímo tam. Policie má dnes odborníky, kteří dokáží kvalifikovat přestupek a trestný čin velmi přesně. I na obecním, či městském úřadě by Vám měli podat informace, co se dá s touto situací udělat.
Jestliže vznikají přičiněním těchto dvou výlupků černé stavby, které jsou elektřinou propojeny s budovou pomocí prodlužovačky a další jejich samovolné akce, to jsou věci, které musí posoudit znalec místních poměrů.
Je zde samozřejmě možné řešení pomocí právníka, ale advokáta byste nejspíše musela zaplatit ze svých prostředků. Policie a úřad Vám poradí zdrama a pokud to bude v jejich moci, tak Vám určitě pomohou.
Nedivteč se, že většina ostatních nájemníků nemá zájem do siutuace zasahovat. V naší společnosti se dnes stalo velmi aktuální heslo: Nehas, co Tě nepálí!