Jak mam dostat ze sveho zamestnavatele pracovni smlouvu nacez u nej uz skoro mesic pracuji a smlouva nikde

Nejlepší odpověď
lexx

Váš zaměstnavatel bude pěkný darebák, spoléhá na Vás jakožto levnou pracovní sílu, neplatí soc., zdrav. odvody a zálohy na daň z příjmu. Pomáhejte si jinam (je to těžké, vím, jsem rovněž bez práce) tam perspektivy není. Ten Váš šéf o tom ví a když odejdete tak vezme jiného, za stejných podmínek.

Další odpovědi
Drap

Žmoulat čepici a uctivě prosit. Samozřejmě můžete mu vyhrožovat čímkoli, ale pochybuji že by vám potom nějakou smlouvu dal.

Michal Kole

Že mu pohrozíte, že půjdete na Státní úřad inspekce práce (www.suip.cz).

Taky se může stát, že přivodíte TRESTNÍ stíhání i sobě, protože se jedná o práci načerno.

Ale vzhledem k tomu, že to trvá jen měsíc. Vy máte snahu to řešit a víte že se dopouštíte něčeho nezákonného, tak myslím, že to bude jen nějaké napomenutí. Okrást stát snad úmyslně nechcete, jinak by jste se tu ani neptal.

mojitek

Pochybuju že se takhle dočkáte.Prostě zajděte na Úřad práce a řekněte jim to tam-oni by správně měli poslat kontrolu přes Oblastní Inspektorát Práce(nebo si na OIP zajděte přímo Vy.Zjistěte si kde se ve vašem bydlišti nachází a kontaktujte je) .Jenom opravím M.Koleho: O práci na černo se nejedná.Potíže může mít jen zaměstnavatel,pokud zaměstnec sdělí že mu smlouvu neustále slibuje a slibuje.A to,že se mu jaksi nechce vypracovat pís.smlouva to neznamená,že pracovně právní vztah nevznikl.Takových „podnikatelů“ jsou u nás bohužel tisíce.Já bych to zavíral nebo střílel.

fablen

zkopírujte si svou docházku pokud nějakou zaznamenáváte, ověřte si na zdravotní pojišťovně, zda jste přihlášen. Minimální pojistné musíte platit Kč 1.080,– měsíčně. Pokud Vás ale nepřihlásil a nemáte žádné jiné zaměstnání, pak Vám tam bude narůstat dluh. Pozor na to!! Jak to mají ostatní zaměstnanci ve firmě – nikdo nemá smlouvu?