v-hoff

Jak mám dostat svoji matku k psychologovi?

Už dlouhou dobu se celá rodina potýkáme s jistým problémem. Moje matka začala trpět utkvělými představami a jsou u nás na denním pořádku neustálé scény. Jeden čas mě dokonce pronásledovala s neustálým omýláním toho, že s ní můj otec dostatečně nesouloží. Přišla jsem ze školy a jelo to, šla jsem spát, ráno vztala a nanovo. Na mého otce neustále útočí. Je taxikář a samozřejmě vozí i prostitutky. Tato práce ho ovšem baví a nechce se jí vzdát, ale mojí matce vadila vždycky jakákoliv práce. Někdy mi můj otec volá, že už to nezvládá, že si to radši „pleskne“. Tak ho vždycky uklidním, ale takhle to nejde do nekonečka. Rozvést se s mojí matkou nechce. Má ji rád. Dokonce mi i zkazila svatbu. Začala řvát na jednoho z příbuzných mého mažela. Ten mluvil s někým úplně jiným a jenom mu řek „hele, vole“ a ona na něj začala řvát, že ať jí neříká vole, že odkojila dvě děti. Pak se vrhla na jeho ženu, bez důvodu, že je ku.va. Potom odtamtud utekla. Můj manžel za ní ještě sto metrů běžel. Zbytek noci jsme ji hledali. Byla doma a divila se, kde tak dlouho jsme. Od té doby má utkvělou představu, že jsme tam na ní všichni jenom řvali a posílali jí do prde.e. Prostě hrůza. A takové věci se stávají tak jednou do měsíce. Mám strach, že není moje matka duševně zdravá. Pokaždé reaguje na stejný podnět jinak. Jednou klidně a jindy udělá šílenou scénu. Jak jí mám dostat k psychologovi. Odmítá tam jít. Už jsem chtěla i volat pohotovost, nebo do blázince, ale neměla jsem k tomu odvahu. A navíc by mi to asi máma nikdy neodpustila.

Nejlepší odpověď
kenyrts

To je strašně složitá situace,ale když nedostanete maminku k psychiatrovi,tak mne tak napadlo co,tak se domluvit s psychiatrem jestli by nepřijel on k vám domů,vím určitě,že tato možnost existuje.Půjde to to s maminkou těžko,ale určitě se to dá zvládnout.

Další odpovědi
Michal

Nechceli hora k mohamedovi,…tak zavolejte sanitku a lékaře,on si bude vědět rady.Pravděpodobně to skončí hospitalizací na pár dnů na uzavřeném oddělení.Aby jste mě potom neobviňovala,jako i jiné,že jste kvůli nějakým…strčila maminku do blázince!Je to citlivá záležitost.Vám přeji hodně klidu a mamince duševní zdraví.Kdo rychle jedná,dvakrát jed­ná…

panenka

pokud vaše maminka k psychologovi jít nechce tak bych za ním zašla já vše mu to co tu píšete řekla a zkusila ho poprosit zda by mohl přijít on k vám.říct mu že vaše maminka to odmítá jít na kontrolu k psychologovi.ale podle vašého názoru by lékaře potřebovala jak sůl myslím si že pokud doktora poprosíte on vám v tomto určitě pomůže.

iwetax

Počkejte až dostane máma záchvat a zavolejte záchranku. Poté může lékař nařídit hospitalizaci. Nepodceňujte to, je to nebezpečné. Léky dokážou chorobu zastavit.

HOMER

Souhlasím s iwetax,něco udělat musíte,je to nebezpečné.
Je to jako každá jiná nemoc,prostě potřebuje pomoc.Nejspíš si ani neuvědomuje,co se s ní děje.Nesnažte se jí to ale vysvětlit,jestli doktoři budou schopní ji vyléčit,tak potom vám poděkuje.

bond73

To co popisujete,je jednoznacne dusevni porucha a docela dost vazna a proto, by jste meli, co nejdrive vyhledat odbornou pomoc.Doporucuji navstivit,odbornou psychiatrickou ambulanci ,kdokoliv z vas, vy,ci otec,nebo spolecne ,zde popsat veskere chovani vasi matky a oni, vas nasmeruji tim spravnym smerem,jak matku presvedcit o tom,ze je nemocna a potrebuje pomoc.Cim drive to udelate,tim lepe pro vasi matku,protoze jeji stav se bude ,jen zhorsovat a vice prohlubovat a nechcete preci cekat, az nekomu ublizi nebo sama sobe,tito lide uz potom, nejsou schopni logickeho uvazovani a jednaji popudive.Take pisete,ze to trva uz dlouho,coz nevesti nic dobreho pro vasi matku,jelikoz se domnivam,ze s terapii ,jiz melo byt zapocato,ale nic jeste neni ztraceno.Preju hodne stesti a take,aby se vase pani matka uzdravila, i kdyz to bude dlouholeta terapie.

Lingua

Podobné problémy měl můj přítel s jeho bývalou přítelkyní a on to řešil návštěvou psychologa kde jsem mu všechno vylíčil a po té hrůznou záminkou jakoukoliv záminkou jsem jí dovedl k psychologovi kde jsme toto řešili. Po té byl její stav opět narušený a protože nechtěla navštívit psychologa, tak to řešil zavoláním na policii s vysvětlením co přítelkyně doma dělá a že může ohrozit jak mě, tak i okolí bydliště a že tady to jsme konzultovali s psychologem a oni jí zavolali sanitku která ji odvezla na krátký pobyt v léčebně a tam odsud se vrátila úplně v pohodě, sice s léky a ještě mi za to poděkovala.