Hanasaky

Jak mám dát zpět rozlišení?

Prosím vás…kámoš mi nainstaloval Linux,protože se mi na windowsu vymazali připony a jede tu jen Mozilla..no tak sem byla na Linuxu jenže se mi po*ralo rozlišení,tak jsem ho chtěla dát zpět jenže jsem omylem dala větší a teď je to tak velký,že vidím tak čtvrtinu okna na obrazovce a nemohu to přenastavit…co stím mám dělat? :(

Nejlepší odpověď
chudst

Hm, uprimnou soustrast pri uceni :) At je Linux jakkoliv vychvalovan, ja sam mam radeji Windows. Kazdopadne: jakou verzi linuxu mate?

Pokud ubuntu, pak: System->Preferences->Monitors, zmenit rozliseni.

Další odpovědi
Deli

Bývá to v pravém dolním rohu obrazovky, nebo ctrl-.

blesk26

A pokud by to nešlo pomocí GUI, tak zbývá pouze ruční editace xorg.conf … pěknou zábavu :)

Do zdroje přidávám návod pro ubuntu, není to nic složitého, sám jsem to párkrát dělal, když jsem potřeboval rozchodit roztažení plochy přes dva různě velké monitory :)

Zdroj: http://ubuntu­forums.org/show­thread.php?t=83973