Pokročilý

Jak mám cvičit aby se mi zvětšovala svalová hmota a celkový rys.

Chci začít cvičit, teda už cvičím nějakou dobu, ale chci aby se mi udělali svaly a aby jsem to měl vyrýsovaný. Jaký způsob cviků bych mě zvolit??? P.S. je mi 16

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když jsem já začínal s cvičením tak jsem si přečetl z knížky aspoň nějaký základy..
Jinak než začneš cvičit,tak se pořádně rozhejbej,protáhni a zahřej.Ostatní je na několik stránek A4,takže studuj ;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

Začít v šestnácti bez odborného vedení může být dost riskantní. Můžeš si poškodit úpony, klouby atd. Nejprve si o tom něco přečti nebo zajdi do nějaké dobré posilovny, v řadě z nich pro nové klienty poskytují první tréninkový plán zdarma.

Ve fázi nabírání hmoty je důležitý také dostatečný přísun tekutin a zejména kvalitních bílkovin ve vyvážené stravě.

Cvičí se plynule, v plném rozsahu s velkou zátěží, jenom několik sérií s třemi až pěti opakováními.

Ve fázi rýsování se volí podstatně menší zátěž, cvičí se ostrém tempu několik sérií s deseti až dvaceti opakováními.

Každý trénink vždy začínej důkladným strečinkem a zahřátím. Ze začátku se zaměřuj na svaly kolem páteře a břicho. Teprve po řádném zpěvnění těchto partií se zaměř na paže, ramena, prsa, břicho atd.

Začít se studiem můžeš třeba na http://mybodymanager.net

Zlatý

Poctivě :)

Bronzový

Nabírání a rýsování svalů jsou dvě neslučitelné věci.
Nejprve objem a pak rýsování. A jen pro informaci-když v objemu nabereš 10kg,při rýsování 8kg ztratíš (tuky,voda).
Každopádně je to běh na dlouhé tratě a opravdu by sis měl něco o tom přečíst,především o metabolizmu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.