BurTon

Jak mám cvičit aby se mi zvětšovala svalová hmota a celkový rys.

Chci začít cvičit, teda už cvičím nějakou dobu, ale chci aby se mi udělali svaly a aby jsem to měl vyrýsovaný. Jaký způsob cviků bych mě zvolit??? P.S. je mi 16

Nejlepší odpověď
mojitek

Když jsem já začínal s cvičením tak jsem si přečetl z knížky aspoň nějaký základy..
Jinak než začneš cvičit,tak se pořádně rozhejbej,protáhni a zahřej.Ostatní je na několik stránek A4,takže studuj 😉

Další odpovědi
Emefej

Začít v šestnácti bez odborného vedení může být dost riskantní. Můžeš si poškodit úpony, klouby atd. Nejprve si o tom něco přečti nebo zajdi do nějaké dobré posilovny, v řadě z nich pro nové klienty poskytují první tréninkový plán zdarma.

Ve fázi nabírání hmoty je důležitý také dostatečný přísun tekutin a zejména kvalitních bílkovin ve vyvážené stravě.

Cvičí se plynule, v plném rozsahu s velkou zátěží, jenom několik sérií s třemi až pěti opakováními.

Ve fázi rýsování se volí podstatně menší zátěž, cvičí se ostrém tempu několik sérií s deseti až dvaceti opakováními.

Každý trénink vždy začínej důkladným strečinkem a zahřátím. Ze začátku se zaměřuj na svaly kolem páteře a břicho. Teprve po řádném zpěvnění těchto partií se zaměř na paže, ramena, prsa, břicho atd.

Začít se studiem můžeš třeba na http://mybody­manager.net

bolak

Poctivě :)

tuCZek

Nabírání a rýsování svalů jsou dvě neslučitelné věci.
Nejprve objem a pak rýsování. A jen pro informaci-když v objemu nabereš 10kg,při rýsování 8kg ztratíš (tuky,voda).
Každopádně je to běh na dlouhé tratě a opravdu by sis měl něco o tom přečíst,především o metabolizmu.