Bronzový

Jak mají e-shopy vyřešeno dodávání zboží?

Dejme tomu, někdo si založí e-shop, jak si vyřeší dodávání zboží? Pochybuju. že by to měl tak, že když si někdo u něj něco koupí, tak objedná přímo z Číny to konkrétní zboží a objedná ho přímo na adresu jeho zákazníka. Neviděl jsem totiž, že by měl e-shop dodávací lhůtu +/- měsíc. Zároveň pochybuju, že takový začínající podnikatel si nechá buď vozit produkty domů (zhruba dejme tomu tisíc produktů) a pak to sám ručně zabaluje a odesílá, nebo že si nechá posílat na svůj sklad, kde má svoje zaměstnance, kteří mu zboží zabalují a odesílají. Jediné, co mě napadá, že nějaká česká firma nabízí nájem svého prostoru ve skladě, kde vlastníkovi e-shopu zboží přeposílají zákazníkům e-shopu. To ale nevím, jakým způsobem by to zařídil vlastník e-shopu aby neměl vyšší výdaje než zisk. Díky za odpovědi.

Odpovědi:

Zlatý

To je odpověď na dlouho.
Čtu časopis FC a již jsem tam četla několik článků o začátcích úspěšných podnikatelů i v oblasti e-shopu.

Stříbrný

nakupují u velkododavatelů a ti zas u výrobců, velmi často dodávka i s dopravou na místo expedice

Bronzový

Začínající e-shop si zboží z Číny nedováží, protože prostě nemá šanci projít celým úřednickým kolečkem a obvykle ani nemá peníze na to, aby koupil tak velké množství.

V ČR existuje hromada služeb, které podnikatelům pomáhají. Nejférovější cesta vůči zákazníkům je, že e-shop nabízí zboží, které skutečně má na svém skladě nebo ho může dodat (ma zajištěné dobré zásobování z místních velkoobchodů). Potom malý živnostník sám, větší pomocí zaměstnanců nebo brigádníků opravdu balí zásilky a odesílá je přes různé dopravce.

Velkoobchody dnes nabízejí službu pronájmu e-shopu a následnou distribuci zboží, tj. zboží zabalí a odešlou dle přání zákazníka. Podnikatel potom jen fakturuje za prodané zboží a platí poplatky za služby jeho e-shopu poskytnuté. Žádné zboží nemusí mít na svém skladě. V tomto případě se podnikatel nechová jako zprostředkovatel prodeje a ručí za své závazky.

Různí dopravci naopak nabízejí možnost vytvoření skladu přímo u nich, zabalení zboží a odeslání. V tomto případě podnikatel nakoupí zboží a přesune ho do skladu dopravce (např. Uloženka.cz, Zásilkovna.cz).

Zprostředkovatelé, kteří nabízejí zajištění zboží z Číny i z ČR v podstatě nejsou e-shopy. Sice se tak tváří a matou zákazníky, nemají ale žádný sklad a za své závazky obvykle odmítají ručit.

Jinak řečeno: E-shop může dělat vše ve své režii nebo si nakoupí služby. V ČR je největší počet e-shopů na obyvatele v Evropě a prorazit s novým e-shopem, který bude nabízet běžné spotřební zboží je hodně těžké. 10 největších e-shopů tvoří více jak 80 % obratu celého on-line obchodu. O zbytek se dělí desetitisíce ostatních e-shopů. Drtivá většina z nich je ráda, že si něco vydělá.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Vím...
Minimálně u dvou e-shopů z téměř vlastní zkušenosti a u mnoha dalších zprostředkovaně...
Ale - nesmím se s tebou ´bavit´...
:-DDD

Bronzový

Tw!st

Klidně můžeš :) já jen že jsi se mě snažil ponížit kvůli jedné nepřesné frázi a u druhé otázky jsi napsal naprosto nesmyslnou odpověď a to něco ve smyslu nevím nedokážu odpovědět na otázku. tak přeci když nevím tak nemusím psát že to nevím ne ? :)

Zlatý

gecco

Nemůžu, mám to zakázaný...
:-)))
Já si to zakázal...

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.