Džanička

Jak mají být správně barvy na naší vlajce, když jí otočím modrým trojúhelníkem nahoru?

Když je normálně vodorovně, tak je jasné, že modrá je vlevo, červená dole a bílá nahoře.. Ale když vlajku postavím, aby byla modrá nahoře, tak kde bude červená barva.. Vpravo, nebo vlevo..

Nejlepší odpověď
marci1

Svisle pověšená česká vlajka musí mít bílou barvu vlevo, takže červená vpravo. 🙂

http://vlast.cz/svis­le-povesena-ceska-vlajka-musi-mit-bilou-barvu-vlevo/

Další odpovědi
setapouch

Vychazi se z toho, ze bila zastupuje stribrneho lva a cervena cerveny stit jako podklad lva. Lev je vyznamnejsi nez podklad, proto je i bila na vyznamnejsim miste (nahore nebo vlevo).

Mc Merkurion

zjednodušeně řečeno: vlajku ve svislé poloze věšíš z pohledu vyvěsitele,prapor z pohledu pozorovatele…
…vychází to z heraldiky,kdy znamení na štítě se malovala z pohledu ětítonosiče a tuděí je pravá strana vlastně na levé,takže VŠECHNY vlajky všech států se věší tímto způsoben

anonym

Pohled ze vnitř ven je jeden ze základních užívaných principů i v medicíně.

annas

Otázka již několikrát vložená. Např.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-ceska-vlajka-pri-poveseni-otaci-tak-ze-cervena-je-vpravo-z-ceho-to-vychazi#discussion

Dokonce sama marci1 odpovídala, použila stejný odkaz.