NelieM

Jak mačkat F1,F2,F3 atd. anichž bych musela vždy zmáčknout Fn??

Mám nový noťas s operačním systémem windows 8 a potřebovala bych poradit, jestli se dá zmáčknout nějaké „tlačítko“ anichž bych musela pořád mačkat Fn, protože když ho nedržím tak to nejde, mám na F2,F3 zvuk ± a pokaždé se ztiší, nebo zvýší…Doufám, že jste mě aspoň trochu pochopili, já jsem nevěděla, jak jinak to mám napsat. Prostě potřebuju F1,F2,F3,F4 atd ale nechci pořád mačkat FN.
Doplňuji:
Tak to je v p*deli, aneb to je tak když něco kupuje ženská, co se dá dělat, díky!!

Odpovědi
anonym

…„potřebuju F1,F2,F3,F4“…
😉
Nepotřebuješ – potřebuješ ´druhou´ funkci těchto kláves – a ta je dostupná právě přes klávesu Fn, jinak ne.

huxa

Šlo by přebindovat tyto klávesy, ovšem bylo by to pro laika velmi náročné. Na takovéto věci se musí dávat pozor při koupi.

Tommik123

Předpokládám, že máte laptop Lenovo nějaké levnější řady, že?

U některých je možné režim Fx / Fn kláves prohodit v BIOS setupu (což je pro odborníka otázka chvilky), u některých to ale nejde a údajně se s takvoou funkcí nepočítá ani v dalších verzích biosu.

Možná zkusit systému vnutit ovladač pro jinou Lenovo klávesnici http://suppor­t.lenovo.com/en_US/d­ownloads/deta­il.page?DocID=DS014987
ve kterém se prohození funkcí kláves dá vynutit. ale jak bude fungovat s integovanou klávesnicí v laptopu, netuším.

Zdroj: http://suppor­t.lenovo.com/en_US/d­ownloads/deta­il.page?DocID=HT062227

Natynkka

ahoj..promin ze pisu sem ale nevim jak jinak ti podekovat.je to ta pisnicka kterou si psala strasne moc dekuju!!♥jsi skvela:*