Tom.Noddy

Jak má vypadat smlouva, mezi fotografem a modelem/modelkou…

..když by fotograf chtěl do budoucna vystavovat, prodat nebo jinak použít fotky modela/modelky?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Právnicky to napsat neumím, ale mělo by tam být něco, že se to huď bez souhlasu modelky paušálně zakazuje nebo že na každou fotku musí dát modelka svolení nebo taky je varianta, že se prodávat a vystavovat smí, ale modelka má z toho provizi.

Další odpovědi
baghira

Jeden z možných vzorů je v odkazu. Jinak si zkus na googlu vyhledat výraz „model release“, najdeš jich spoustu.

Zdroj: http://www.fo­torejstrik.cz/me­dia/uploads/f120655ssb­8ag7n7v599upkp1s2x­.pdf