Jak má vypadat dnešní člověk?

Moji kolegové v práci si myslí, že jsem divný, když nekouřím, nehulím trávu a chodím do práce občas i v sobotu a ne si mzdu „vyležet“. Měl bych tedy být opakem, abych zapadl do dnešní společnosti?

pravda, zapomněl jsem na dluhy, za které můžou všichni ostatní, jen ne dlužník.

Nejlepší odpověď
iceT

O mně taky pár let zpátky povídali, že jsem zaostalá, když raději sedím doma a ne v hospodě u piva nebo někde na diskotéce, ale mě už to prostě nebaví, už mi není dvacet a alkohol nesnáším dobře.

Další odpovědi
ten který je

Ideální člověk pro dnešní společnost by měl být především zadlužený.Tím pádem se takový člověk stává ohebný a poslušný.Dnešní člověk by také neměl být moc zvídavý,mohl by mít škodlivé informace a názory.Lidem chléb a hry.

led

Čo človek, to iný názor
Zopár typov
Sivé myšky – nenápadné, nevystrkujú sa z radu – neviditeľné
Dravce – uchmatnú, kde sa dá a kde sa nedá, tam o to tvrdo bojujú – sú viditeľné, vytrčaju z davu, – egoisti
Eminencie – radi hrajú prim, bojujú o nadvádu – zviditeľňujú sa kde sa dá a kde sa nedá aspoň ich je cítiť. Človek, aby sa bál ísť aj na 00, aby ani tam na nich nenarazil
Médiá (nemusia byť len komunikačné prostriedky, ale aj vlastnosť človeka) navonok vytvára svoj názor, v skutočnosti je to len tlmočenie „mecenáša“
Herci (nielen profesiou) – radi sa predvádzajú, nedokážu byť skrytí
Dav, plastelina – akoby ich jedna mater mala, v drobnostiach sa odlišujú, ale ako celok sú jedna hmota, ľahko ovládateľná tvarovateľná hmota – použité náradie na tvarovanie: peniaze, médiá, pocit moci a „slobody“
Jedinec – odlišuje sa, vytrča z davu… ako strom v kroví štandartu tvorí prekážku, udiera doňho vietor závisti, strachu z možných zmien ustálených zvykov…

„nekouřím, nehulím trávu a chodím do práce občas i v sobotu a ne si mzdu "vyležet"" v spoločnosti fajčiarov a ľudí, ktorí si za plat prídu do práce oddýchnuť od domácich starostí… no nehnevajte sa!… to nemôžte takto vytŕčať, čo keď vás šéf dá za príklad ostatným?
Ale zas na druhej strane, len ľudia, čo vytŕčajú hýbu svetom, posúvajú myslenie dopredu…
Musím vás, aj keď nerada, nie ste sám, takýchto "nezbedníkov“ je ako my ateisti hovoríme „chvalabohu“ ešte stále dosť na tomto svete. Ostaňte sebou.

marci1

Má vypadat a chovat se tak, jak mu to vyhovuje a jak se mu to líbí. Hlavně se nenechat manipulovat. Nemusí být jednou ovečkou ze „stáda“ a vůbec ne „zlým“ vlkem v houfu vlků. 🙂

Kelt

Jak má vypadat dnešní člověk? Záleží, jaké máš okolí. Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. Dělej to co stádo a zapadneš do stáda, dělej něco jiného a budeš odstavenl Vyber si. Dnešní doba je změna, mění se zaměstnání, názory, partneři, auta domy atd.

kapka

Hlavně nikam nezapadávej. :)