Dudu855456

Jak má holub velký mozek?

Ahoj.Chtěla jsem se zeptat.Jak má holub velký mozek?Myslím,tím,jes­tli ho má o velikosti hrášku nebo ořechu apod.
A kdyžtak na jakém principu mozek holuba pracuje?

Nejlepší odpověď
beer

Velikostí je mozek holuba jako malý lískový oříšek.
„U ptáků (i u příbuzných krokodýlů) dochází k rozvoji hemisfér koncového mozku, které obsahují sluchová a zraková centra. Čichové centrum je sice přítomné, ale velmi redukované (ptáci mají obvykle špatný čich). Velké zrakové centrum je v tectu. Naopak mozeček dosahuje velkých rozměrů v souvislosti s koordinací letu – u nelétavých ptáků je tedy mnohem menší.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­zek#Mozek_pt.C3­.A1k.C5.AF
Možnosti mozku u ptáků jsou velmi překvapivé a neustále se objevují nové poznatky (orientace,zrak,pa­měť,sluch..). U holubů jsou asi nejzajímavější právě jejich orientační schopnosti.
Studium

Další odpovědi
www

Řekl bych velký hrášek, nebo malý lískový ořech. Ostatní již bylo řečeno.

Drap

Asi velikosti hrášku, pracuje stejně, jako každý jiný ptačí mozek, úměrně ke své velikosti.