mim

Jak lze zvýšit kapacitu paměti v počítači?

Nejlepší odpověď
rynek878

Zvýšení kapacity operační paměti (neboli RAM – random access memory) může podstatně zvýšit výkon vašeho počítače. Paměť však stojí peníze a její instalace do počítače vyžaduje přece jen určité znalosti. Ve Windows Vista je funkce Windows ReadyBoost umožňující zvýšit velikost dostupné paměti bez přidávání fyzického paměťového modulu. Místo něj můžete použít tzv. paměť flash jako např. přenosný USB disk nebo kartu SD (secure digital), které poslouží jako přídavná odkládací paměť

více na tomto linku:

Zdroj: http://h30458­.www3.hp.com/cz/cs/s­mb/737850.html

Další odpovědi
anonym

máme více druhů upgradovatelných paměti
1/ operační paměť – pokud ji je málo počítač se stává kvůli poklesu rychlosti takřka nepoužitelný (v důsledku nadužívání pomalého diskového prostoru jako náhrady za rychlou paměť, a rozhodně ani funkci READYBOOST není vhodné dlouhodobě doporučit – není to dostatečné řešení, je příliš pomalé)
2/ disková paměť – pokud je ji málo neděje se nic až tak strašného, prostě jen vymažete pár filmů z disku 🙂

//

Předpokládám tedy, že chcete povýšit ten první typ, operační paměťi.

Nejdříve si zjistěte, jakou máte základní desku a procesor (tato informace se zobrazí třeba hned při startu počítače) a potažmo tedy jaký typ modulů operační paměti potřebujete koupit … DIMM DDR1, DDR2, DDR3, … pokud jde o notebook pak SODIMM

zjistěte si také zda máte alespoň jeden volný slot na připojení dalšího modulu operační paměti. viz tento obrázek http://www.dan­cetech.com/aa_dt_new/ar­ticles/pc_buil­d_xp2000_kt333/bu­ild_pc_xp2000_­ram_locate.jpg

(další informace mohu uvést až pokud upřesníte typ své základní desky a procesoru)

Ella

externím diskem…