Avatar uživatele
Adula.57

Jak lze zálohovat soubory bez možnosti připojení USB?

Dobrý den,
nedávno jsem si omylem odinstalovala důležitý program, který umožňuje připojení USB. Bohužel mi bylo řečeno, že zrovna v mém případě je nutné dát počítač do servisu. Ještě mě ale napadlo, že bych dala počítač do továrního stavu, aby se navrátil do původního stavu. Tím by se to mohlo zkusit vyřešit, ale nenapadlo mě, jak si zálohovat data( spousta filmů, mnoho hudby, hodně fotek, hodně dokumentů), když nemám možnost připojit si flashku. Nevíte o nějakém tak velkém uložišti, kam by se mi všechno vešlo a potom bych neměla problém získat to zpět?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2967 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Nejdřív vrať systém pomocí bodu obnovení na datum, kdy ještě fungoval. Kdyby to nepomohlo, připoj disk k jinému počítači a zkopíruj data na externí. Zálohování dat by mělo být samozřejmostí. Při dnešních cenách externích disků a rychlosti přenosu není problém zálohovat celý systémový disk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Dej si do počítače další disk a data zkopíruj.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
postcd

ještě tu nebyla zmíněna jedna možnost.
pořídit si CDčko nebo flash disk s bootovací instalací linuxu a ten již bude mít podporu USB, pokud tam není nějaké hardwarové selhání.

Pak se nastaví počítač aby bootoval z flashdisku nebo CD, to se dělá z biosu který je přístupný ihned jak se zapne počítač.

Já mám třeba vypálené live CDčko Ubuntu a Linux Mint + flashdisk s „Hirrens boot cd“ (http://www.hi­rensbootcd.or­g/ ; nebo si to vygoogli, na českém internetu jsou návody) kde je dokonce i minimání verze windows. Primární disk v počítači pak půjde otevřít v tom Linuxu a překopírovat data na disk připojený do usb portu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hans51

Google disk či jiná cloudová úložiště.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Máš k dispozici (aspoň na zapůjčení) další počítač? – pokud ano, pak je sesíťuj a data si překopíruj na něj (nebo třeba flashku připoj na jeho USB).
Pokud jde o cloud – píšeš, že potřebuješ zazálohovat desítky nebo spíše stovky GB, to bych neviděl jako příliš reálně (jednak kvůli rychlosti uploadu a druhak proto, že tak velké úložiště nebude zdarma).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mattes22

Je dobré si pro jistotu dát na usb klíčenku linuxovou distribuci SLAX. Je rychlá a malá. Pro nouzovky je lepší než Mint. Ale rozhodně doporučuji důležitá data dávat na cloud

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hans51

Zálohování filmů a hudby považuji za naprosté plýtvání místem. V dnešní době není problém opatřit si téměř jakýkoliv film či hudbu během několika okamžiků znovu.

před 2967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Ono jde o to, že zřejmě nic nezálohovala, všechno měla na jednom disku a teď se jí to vymstilo. Mít systém i data na stejném disku, který se sám o sobě může porouchat, je chyba.

před 2967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

V případě filmů souhlasím, ale hudbu kolikrát hledám hodně dlouho, když nejdu po konkrétním titulu a lovím v neznámých vodách. Dělám si tématické směsky a jednotlivé skladby ani nejsou označeny.

před 2967 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hans51

To chápu a souhlasím 😉

před 2967 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek