jak lze vyčistit flek od make- upu na kalhotách ?

Nejlepší odpověď
chudst

Zkopiruji rady z konkurencniho serveru, kde byla obdobna otazka polozena:

Asi nejjednodussi rada: „Použijte SA8-Prewasch spray. Stačí stříknout a vyprat. Je vhodný pro veškeré stálobarevné tkaniny.“

A nyni obsahla rada:

Nemám to vyzkoušené, tak to raději zkustě někde na lemu kalhot:
Make-up, rtěnka

Bavlna, syntetika: otírat pleťovou vodou nebo alkoholem a vyprat

Vlna a hedvábí: opatrně a lehce vytřít alkoholem

Ještě doplním několik rad:

kosmetické přípravky – rtěnka, barvy na obočí a řasy – navlhčíme, potřeme koncentrovaným tekutým saponátem, opatrně překartáčujeme, dobře propláchneme vodou. Jinak: Skvrny potřeme glycerínem, potom vypereme, pak je dočistíme alkoholem.

Jinak: Skvrny od rtěnky zbavíme tuku benzínem, a to proklepáváním do savé podložky, pak pokračujeme v proklepávání skvrny lihem při častém měnění podložky. Zvlášť odolné zbytky je nutno odstraňovat opatrně kyselinou mravenčí (pozor na stálost vybarvení) .

Jinak: Krémy a mastná líčidla – odmastíme benzínem nebo trichloretylenem, potom je vypereme vodou se saponátem nebo mýdlem. Rtěnku odstraníme nejprve vatou s líhem, potom vypereme
vodou. Skvrny od kosmetických přípravků jako je make-up, oční stíny je dobré navlhčit a za použití mýdla třít o sebe. Pak vymáchejte a vyperte v běžném pracím prášku.

Jinak: Při odstraňování kosmetických krémů, pleťových mlék či pleťových vod používáme nejdříve benzín nebo perchlorethylen, abychom rozpustili jejich tukové a voskové složky, přičemž používáme vždy savou podložku.

Zbytky skvrn vypereme teplým roztokem pracího prostředku, protože jejich komponenty jsou dobře emulgovatelné. Při znečištění pudry textilii nejdříve důkladně vykartáčujeme. Zbytky vypereme roztokem pracího prostředku. Skvrny od očních stínů detašujeme roztokem pracího prostředku nebo mýdlovou vodou. Viz barvy na vlasy, laky.

Zdroj: http://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/3258-skvrny-od-make-upu.html