jarka

Jak lze provést vyrovnání daně ?

Jsem z královehradeckého kraje a nevím, na koho nebo kam se mám obrátit, potřebuji-li si nechat udělat vypořádání daní za roky odpracované v Itálii ? Tam nám s tím nikdo nechce pomoct, lze proto provést vyrovnání daně i z Čech ? Slyšela jsem, že to prý i jde. Děkuji za odpověď !

Odpovědi
standa

Nevím přesně co máte na mysli pojmem „vyrovnání daně z Čech“, ale možná máte na mysli problematiku ZAMEZENÍ DVOJÍHO ZDANĚNÍ

Aby nedocházelo k dvojímu zdanění příjmů ze zahraničí, existují určité mezinárodní smlouvy. Ty také určují, kterou METODU vyloučení budete muset použit.

Metoda plného zápočtu

Daňová povinnost se sníží o daň z příjmů zaplacenou v zahraničí, a to i když je vyšší než daň vypočtená z příjmů v ČR + z příjmů ze zdrojů v zahraničí.

Metoda prostého zápočtu

Daňová povinnost se sníží o daň z příjmů zaplacenou v zahraničí, ale pouze do výše částky daně z příjmů vypočtenou dle našeho zákona o daních z příjmů.

Metoda vynětí s výhradou progrese

Metoda vynětí s výhradou progrese umožňuje vyjmout příjmy zdaněné v zahraničí ze základu daně, ale z ostatního příjmu se vypočte daň procentní sazbou daně.

Vzhledem k tomu, že tato ´problematika´ je docela dost „odborná“ doporučuji, abyste se obrátil na nejbližšího daňového poradce a nebo zkusil ´poradenství´ přímo na FÚ