robosobo

Jak lze odstranit fix z fotografie?

Je to obyčejný fix, ne lihový, ale je už pořádně starý. Našel jsem jednu fotku ale je pokreslená fixem. Je to normální lesklý fotopapír. Předem děkuji za odpovědi. PS: Snad jsem to zařadil do správné kategorie
Doplňuji:
No, zas tak stará není, alespoň doufám… Je udělána stejnou metodou, jako dnes: přineseš film, a za dva- tři týdny si odneseš fotky. Možná to je ta metoda co jsi myslel. Nevím

Odpovědi
mosoj

Jestli je to fotografie dělaná starou vyvolávací metodou ve foto lázních, neboj se ji strčit celou do vlažné vody a zkus to po odmočení odstranit. Fotku pak nech zavěšenou za kolik na prádlo usušit. Fotce se určitě nic nestane, ale naději na odstranění fixu moc nemáš. Ale za pokus to stojí.

robosobo

Chyba na mojí straně. Je normálně vytisklá na fotopapír. Takže to z tama asi jen tak nepůjde co? Je to pro mne velmi důležitá fotka a nechci o ni přijít.